“Darīšu visu, lai iznīcinātu šo jautājumu no darba kārtības!” Jauno vicemēri Vladovu nokaitina jautājumi par korupciju Rīgas domē

5 komentāri

Ārkārtas vēlēšanu Rīgā tomēr nebūs, – pirmdien vēlu vakarā galvaspilsēta tomēr tikusi pie mēra. Domes priekšsēdētāja amatā tika apstiprināts Oļegs Burovs no partijas “Gods Kalpot Rīgai”.

Pēc vakardienas garajām debatēm arī otrdien domē vārdu cīņas turpinājās, jo bija jāsadala vēl arī citi amati. Sēdes sākumā par pārsteigumu parūpējās no JKP izslēgtais deputāts Oskars Putniņš, kurš vicemēra amatam virzīja sava oponenta Viļņa Ķirša kandidatūru, tādējādi pamatīgi pārsteidzot “Vienotības” politiķi.

“Eiropeiskā galvaspilsētā būtu normāli, ja vicemērs ir no opozīcijas. Tā kā Ķirša kungs atteiksies no sava 30 000 eiro līguma par konsultācijām, viņam vajadzēs jaunus ieņēmumus. Viņš būtu ļoti labs kandidāts,” pauda Putniņš.

Savukārt Ķirsis norādīja: “Putniņa kungs, kurš piemānījis vēlētājus un sasaukuma laikā kažociņu apgriezis reizes trīs, uzskatu, ka viņam ne tikai nav tiesības izvirzīt, bet arī jānoliek mandāts.”

Pēcāk uz asām opozīcijas piezīmēm un jautājumiem nācās atbildēt Vladovai. Paralēli “Saskaņas” domes frakcijas vadībai, viņa ieņem arī vairākus citus amatus, tai skaitā ir Rīgas 80. vidusskolas direktore. Vladovai vicemēra amatā būs jāuzrauga labklājības un satiksmes nozare, pēdējā bēdīgi slavena ar daudzajiem korupcijas skandāliem.

Vaicāta, ko Vladova darīs, lai mazinātu korupcijas riskus šajās kapitālsabiedrībās, viņa atbildēja: “Pirmais, – es esmu kategoriski pret jebkādu korupciju. To, ko jūs gribat sadzirdēt no manis, – es darīšu visu iespējamo, tas derēs? Lai samazinātu, iznīcinātu šo jautājumu no domes darba kārtības.”

Kamēr Vladova no kanceles atbildēja uz dzēlīgajām piezīmēm, Burovs fotografējās un runāja ar žurnālistiem un kolēģiem.

Pēc garas izprašņāšanas Vladova ar pozīcijas balsīm ieguva vicemēres amatu. Otrs vicemērs, “Neatkarīgo deputātu frakcijas” pārstāvis Vadims Baraņņiks pārraudzīs Rīgas pilsētas būvvaldi un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu.

Lasi vēlRāvies deviņos amatos, drošības konsultants ”Rīgas mežos” par 13 750 eiro – jaunā mēra Burova dosjē

5 komentāri