Komentāri
Dālderis atbrīvots no amata! Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas ziņojumu tomēr izdosies pieņemt
FOTO: LETA

Zolitūdes izmeklēšanas komisijas galaziņojumu, kurā arī nosauktas par traģēdiju politiski un morāli atbildīgās amatpersonas, tomēr izdosies pieņemt.

Iepriekš neplānotā sēdē deputāti šodien nomainīja izmeklēšanas komisijas sekretāru Intu Dālderi, kurš – neievērojot savus tiešos pienākumus, atsacījās parakstīt komisijas pieņemto galaziņojumu.

Dālderis iebilda tam, ka ziņojumā minētas konkrētas amatpersonas. Dāldera vietā komisijas sekretāra amatā iecelts deputāts Kārlis Krēsliņš, kurš LNT Ziņām apliecināja, ka ziņojumu parakstīs, un līdz ar to tas varēs stāties spēkā.

Vienlaikus komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis par atteikšanos parakstīt ziņojumu vērsies Saeimas Ētikas komisijā pret Dālderi.

Balodis uzskata, ka Dālderis ir ar nodomu ļaunprātīgi izmantojis savu komisijas sekretāra amatu. Balodis arī norāda, ka pienākumu nepildīšanā vainotais Dālderis par darbu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijā ir saņēmis algu 2,7 tūkstošu eiro apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl