CVK noraida mēģinājumu sarīkot referendumu par izglītības iegūšanu svešvalodās

0 Komentāru

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien sprieda par Jāņa Kuzina pārstāvētās partijas “Jaunā Saskaņa” piedāvājumu, kas var mazināt valsts valodas lomu izglītībā.

Komisija vienbalsīgi lēma iniciatīvu nereģistrēt. Jau drīzumā CVK būs jāizšķiras vēl par diviem citiem līdzīgiem ierosinājumiem.

“Jaunā Saskaņa” jau pagājušā gada nogalē vērsās CVK, lai tā sāktu parakstu vākšanu referenduma rīkošanai par izglītības iegūšanu Latvijā visās Apvienoto Nāciju Organizācijas oficiālajās valodās.

“Ķīniešu, arābu arī ir, arī angļu – tā ir arī Eiropas Savienības valoda. Protams, ka arī krievu valoda,” norāda Kuzins. Viņš noliedz, ka ”Jaunās Saskaņas” iniciatīva tapusi priekšvēlēšanu gaisotnē, taču apstiprina, ka gatavošanās iespējamām Rīgas ārkārtas vēlēšanām notiek.

“”Jaunā Saskaņa” šobrīd ved pārrunas ar dažādiem politiskiem spēkiem. Daži saka, ka mēs vedam pārrunas ar Gobzema kungu, daži saka, ka mēs pārrunas vedam ar Rosļikova kungu. Ir notikušas pārrunas ar Jāni Urbanoviču, esam aicinājuši Aivaru Lembergu ar mums kopā startēt,” skaidro Kuzins.

CVK vajadzēja 15 minūtes, lai noraidītu “Jaunās Saskaņas” priekšlikumu. Komisijas vadītāja Kristīne Bērziņa sola kopā ar Saeimu domāt par to, kā izvairīties no acīmredzami populistiskām iniciatīvām.

“Viens, ko mēs esam apsvēruši, bet tā tiešām ir tāda ideja, un varbūt tā nenestu augļus – ka vēlēšanās ir drošības nauda, ja piesaka kandidātu sarakstu, iespējams, arī šeit var paredzēt šādu regulējumu. Bet te vienmēr sadursies praktiskās iespējas un demokrātijas principi,” norāda Bērziņa.

”Jaunās Saskaņas” iniciatīvu par nepilnīgi izstrādātu gan pēc formas, gan satura atzinusi Tieslietu un Izglītības ministrijas, kā arī Tiesībsarga birojs.

Jānis Kuzins sola CVK lēmumu pārsūdzēt tiesā. Jāpiebilst, ka CVK jau drīzumā nāksies lemt vēl par diviem – šoreiz “Centra partijas” – ierosinājumiem, kas varētu izrādīties neatbilstoši likumiem.
0 Komentāru