CVK nogriež ceļu parakstu vākšanai par amatpersonu materiālo atbildību

4 komentāri
CVK nogriež ceļu parakstu vākšanai par amatpersonu materiālo atbildību
FOTO: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija nogriezusi ceļu sabiedrības pārstāvju rosinātajam likumprojektam, kas rosināja ieviest kārtību, ka valsts amatpersonas par saviem lēmumiem uzņemas materiālo atbildību.

Šādu likumprojektu bija sagatavojusi biedrība Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā. Likumdošanas iniciatīva sastāvēja no viena vienīga panta, kurš paredzēja, ka Saeimas deputātiem, ministriem un citiem augstiem ierēdņiem būtu jāmaksā no savas kabatas, ja viņu pieņemtie lēmumi izrādītos kļūdaini un nodarītu Latvijai zaudējumus.

Biedrība vēlējās, lai Centrālā vēlēšanu komisija sāk vākt iedzīvotāju parakstus šāda likumprojekta iesniegšanai Saeimā, taču komisija šodien nolēma to nedarīt, jo piedāvātā iniciatīva esot nepilnīga.

Sarunā ar TV3 ziņām biedrības pārstāvji atzina, ka, visticamāk, apstrīdēs šo CVK lēmumu un turpinās strādāt, lai likumprojekts tiktu virzīts parakstu vākšanai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl