CVK no šodienas sāk pieņemt pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstus

Komentāri

Lai arī šodien, 14. aprīlī, sākas Lieldienu brīvdienas, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāk pieņemt pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Sarakstu iesniegšanai atvēlētas desmit dienas – līdz 24. aprīlim. Tad tie būs pieejami arī CVK interneta mājaslapā.

Līdz ar sarakstu partijām jāiesniedz arī priekšvēlēšanu programma un ziņas par deputātu kandidātiem. Par katru sarakstu ir jāiemaksā arī drošības nauda, kuras lielums atkarīgs no pašvaldības iedzīvotāju skaita. Rīgā tā ir 850 eiro.

Ja no saraksta tiek ievēlēts vismaz viens deputāts, tad nauda partijai vēlāk tiks atdota.

Pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti numurēti netiks, bet kārtību, kā tie liekami kaudzītē iecirkņos, noteiks izlozē.

Vēlētājiem jāatceras, ka atšķirībā no Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās var balsot pa pastu, izraudzīties vietvaru var tikai klātienē. Cilvēkiem, kas vēlēšanu dienā nevar nobalsot, trīs dienas būs pieejama iepriekšēja balsošana. Pašvaldību vēlēšanās jāievēl deviņu lielo pilsētu un 110 novadu domes – kopumā vairāk nekā 1600 deputātu.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl