Komentāri

Neskaidrības ap bērnu adopcijas un aizbildniecības jautājumiem tagad kavē arī citus ar šo sfēru saistītus jautājumus. Valdošās koalīcijas politiķi jau otro nedēļu pēc kārtas atliek lemšanu par izmaiņām audžuģimenēm paredzētajos pabalstos. Tos bija plānots būtiski mainīt. 

Uzturlīdzekļu apmērs aizbildņiem nebija mainīts jau vairāk nekā desmit gadus, tādēļ Labklājības ministrijā tika izstrādātas izmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dažādās diskusijās uz to bija norādījuši arī vecāki, kas būtu ar mieru ģimenēs uzņemt arī audžubērnus. Ar domu, nauda nav galvenais, bet pavisam bez tās arī nevar.

Proti, šobrīd esošais valsts pabalsts tiešām ir visai simbolisks, piemēram, aizbildņa pabalsts par bērna uzturēšanu ir nedaudz ap 45 eiro mēnesī.

Savukārt pēc trim gadiem skaitļi būtiski pieaugtu, tiesa, tie variētu atkarībā no minimālās algas valstī.

Koncepciju valdībā vajadzēja izskatīt jau pagājušajā nedēļā. Taču, par lielu izbrīnu ministram Uldim Augulim, to lūdza atlikt Nacionālā apvienība.

Kā LNT skaidro Imants Parādnieks, viņaprāt, politiķi vēl nav vienojušies par aizbildniecības un adopcijas niansēm kopumā, un arī pašā pabalstu koncepcijā esot atsevišķas nepilnības.

Ņemot vērā, ka diskusijas vēl paredzētas Saeimas komisijās, jautājuma izskatīšanu valdībā atlika vēl par nedēļu.

Labklājības ministrs Uldis Augulis valdību veidojošo partiju sanāksmē šodien nepiedalījās, taču dienas laikā izsūtītajā paziņojumā minēts, ka vismaz uz pabalstiem nekas būtisks mainīts netiks.

Lasi vēl