Cīņā par premjera amatu Āboltiņa var zaudēt ne tikai to, bet arī partijas vadītājas posteni

4 komentāri
Cīņā par premjera amatu Āboltiņa var zaudēt ne tikai to, bet arī partijas vadītājas posteni
Foto: F64

Lai arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, visticamāk, neformāli ir solījis Vienotības līderei Solvita Āboltiņai Ministru prezidenta amata nomināciju, viņas izredzes izveidot jauno valdību joprojām tiek vērtētas kā mazas, salīdzinot ar Zaļo un zemnieku savienības potenciālajiem kandidātiem. Izšķiroša kārts joprojām ir Nacionālas apvienības rokās, kuras lēmums varētu izšķirt ne tikai to, kas vadīs jauno valdību, bet arī partiju Vienotība.

Ja ar nacionālistiem vienošanās netiks panākta, viņai par premjerēšanu būšot jāaizmirst un būs jāapsver atkāpšanās no partijas vadītājas amata. Šāda scenāriju kā reālu min arī Vienotības eksbiedrs Edgars Jaunups un bijusī valdes locekle Sandra Kalniete.

Vismaz pagaidām Āboltiņa nacionāļus uz sev un partijai izšķirošo sarunu raundu nav aicinājusi. Tikmēr Raivis Dzintars jau kuro reizi atkārto, ka partijas viedoklis par Āboltiņas nepiemērotību premjeres amatā ir akmenī cirsts.

Valdošais viedoklis Saeima ir, ka Vējonis Āboltiņai jau apsolījis nomināciju, ja viņai izdodas nacionāļu pozīciju tomēr mainīt. Tiek atgādināts, ka tikai, pateicoties Vienotības līderes atbalstam, Vējonis vasarā kļuva par Valsts prezidentu.

Foto:

Skaties video!