Cīņā par premjera amatu Āboltiņa var zaudēt ne tikai to, bet arī partijas vadītājas posteni

4 komentāri

Lai arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, visticamāk, neformāli ir solījis Vienotības līderei Solvita Āboltiņai Ministru prezidenta amata nomināciju, viņas izredzes izveidot jauno valdību joprojām tiek vērtētas kā mazas, salīdzinot ar Zaļo un zemnieku savienības potenciālajiem kandidātiem. Izšķiroša kārts joprojām ir Nacionālas apvienības rokās, kuras lēmums varētu izšķirt ne tikai to, kas vadīs jauno valdību, bet arī partiju Vienotība.

Ja ar nacionālistiem vienošanās netiks panākta, viņai par premjerēšanu būšot jāaizmirst un būs jāapsver atkāpšanās no partijas vadītājas amata. Šāda scenāriju kā reālu min arī Vienotības eksbiedrs Edgars Jaunups un bijusī valdes locekle Sandra Kalniete.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vismaz pagaidām Āboltiņa nacionāļus uz sev un partijai izšķirošo sarunu raundu nav aicinājusi. Tikmēr Raivis Dzintars jau kuro reizi atkārto, ka partijas viedoklis par Āboltiņas nepiemērotību premjeres amatā ir akmenī cirsts.

Valdošais viedoklis Saeima ir, ka Vējonis Āboltiņai jau apsolījis nomināciju, ja viņai izdodas nacionāļu pozīciju tomēr mainīt. Tiek atgādināts, ka tikai, pateicoties Vienotības līderes atbalstam, Vējonis vasarā kļuva par Valsts prezidentu.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +6 +6 0

  haralds elceris

  lai takš tā nabagiem pa santīmam dienā krāt ieteicēja un pensionāru ūjinā†āja Ābol†iņa zaudē par†iju apovienības "Vieno†ība" vadītājas posteni!
 • Inese Rinkmane (Dāvidsone)
  +5 +5 0

  Inese Rinkmane (Dāvidsone)

  Šai cienījama vecuma dāmai nav ne goda, ne kauna. Būtu tikai pieklājīgi atstāt labprātīgi valdības ēku.
 • Gunis
  +3 +3 0

  Gunis

  Tiešām prezidentam vējš smadzenes izpūtis,nepopulārāko politiķi par ministru prezidenti,nu kur vēl stulbāk.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl