Cīņā ar neatļautu politisko partiju reklāmu, KNAB apsver iespēju Latvijā uz laiku bloķēt “Facebook”

5 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) gatavs spert radikālus soļus neatļautas politiskās reklāmas apkarošanā, tostarp uz laiku lūgt slēgt sociālo tīklu “Facebook”.

Tas saistīts ar aizvien neatrisināto jautājumu, kā izkontrolēt partiju reklāmas kampaņas internetā. KNAB vēlas panākt, lai sociālo tīklu uzturētāji sadarbojas un iesniedz reklāmas izcenojumus. Tāpat politiķu slavinošajos videoklipos jābūt norādēm, kurš par tiem ir samaksājis.

Jautājums par politisko partiju reklāmu kontroli internetā tika pacelts Saeimas Korupcijas apakškomisijā, kur KNAB šefs Jēkabs Straume bija ieradies atskaitīties par iestādes pērn paveikto. Viņš atzina, ka joprojām nav atrasta kopīga valoda ar starptautiskajiem sociālajiem tīkliem, kuros iespējams izvietot maksas reklāmas.

KNAB ierosina, ka jebkurai partijas reklāmai sociālajos tīklos jābūt norādei, kurš par to samaksājis, un nepieciešamības gadījumā KNAB jābūt pieejamiem dokumentiem par samaksas apmēru.

“TV3 Ziņu” uzrunātie deputāti gan uzskata, ka līdz portāla bloķēšanai gan, visticamāk, nenonāks. Tikmēr Valsts augstākās amatpersonas prezidents Raimonds Vējonis un premjers Māris Kučinskis uzsver, ka veidam, kā izkontrolēt partiju reklāmas internetā, ir jābūt un tic, ka sarunās ar “Facebook” tiks panākts optimāls risinājums.

Sociālo tīklu bloķēšana ir ikdiena diktatoriskās valstīs, tostarp Ķīnā, Irānā un Ziemeļkorejā. “Facebook” darbība trešdien, 7. martā, tika apturēta Šrilankā, kur uzplaiksnījuši iedzīvotāju nemieri.

5 komentāri