Komentāri

Šobrīd nav zināms skaidrs iemesls, kādēļ Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī urnā bija atrodamas par sešām aploksnēm vairāk, taču maz ticams, ka kāds ir mēģinājis ietekmēt balsojumu. Visticamāk, pieļauta cilvēciska kļūda, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Arnis Cimdars
CVK priekšsēdētājs

Kāpēc urnā atradās par sešām aploksnēm vairāk – to ir grūti pateikt. Ir divi ticami scenāriji, viens mazāk ticams. Viens no visticamākajiem scenārijiem ir tas, ka cilvēku daudzuma dēļ, kāds ir neiedevis parakstīties, otrs variants ir tas, ka iepriekšējās balsošanas laikā cilvēki nav nobalsojuši ar aploksnēm, ir iznesuši ārā un pēc tam kaut kādu iemeslu dēļ ir iemetuši lielajā kastē – tas ir mazāk ticams variants. Visneticamākais variants ir tas, ka ir bijis mēģinājums iemest klāt balsojumu. Komisija, identificējot, ka ir vairāk aploksnes nekā parakstu, rīkojās pareizi. Pirmkārt paziņojot par to augstāk stāvošajām komisijām. Pēc tam turpināja skaitīt balsis. Sešas strīdīgas balsis bija pietiekams iemesls, lai mainītos rezultāts.

Ķekavā atkārtota balsošana būs otrā lielākajā novada iecirknī ar 3537 balsstiesīgajiem. Šā gada pašvaldību vēlēšanās nobalsojuši ap 727 000 cilvēku jeb 50,4% balsstiesīgo

Lasi vēl