Komentāri

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja amatā atkārtoti ieceltais Arnis Cimdars ir apņēmības pilns atrisināt to, lai nobalsot var arī tie balsstiesīgie, kuriem nav pases, bet ir tikai personas apliecība jeb tā dēvētā ID karte.

”Pirmais un galvenais mērķis ir nodrošināt vēlētāju tiesību realizēšanu. Ja paliek esošā kārtība, ka cilvēkam ir nepieciešama pase, lai ir kur iespiest spiedogu vēlēšanās, tad cilvēks ar ID karti nevar nobalsot. Tas nozīmē, ka viņam a priori ir liegtas tiesības novēlēt. Tādēļ ir jāatrisina jautājums par to,” sacīja A. Cimdars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrs svarīgākais jautājums, kura risināšanai viņš ķersies klāt, ir tāds visu iespēju izmantošana, ko sniedz centralizētais vēlētāju reģistrs, lai balsstiesīgajiem būtu iespēja izvēlēties, kurā iecirknī balsot. Svarīgi, lai šo izvēli varētu veikt pēc iespējas tuvāk vēlēšanu dienai.

A. Cimdaru CVK vadītāja amatā Saeima viņu ievēlējusi jau septīto reizi. Lēmums bija vienbalsīgs, un A. Cimdars to uzskata par atzinīgu novērtējumu viņa līdzšinējam darbam. Viņš CVK vada jau kopš 1997. gada.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl