Cilvēki Rīgā stāv garā rindā, lai nobalsotu par nākamo Krievijas prezidentu

123 komentāri
Cilvēki Rīgā stāv garā rindā, lai nobalsotu par nākamo Krievijas prezidentu
F64

Svētdien, 18. martā, Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas. To starpā Krievijas pilsoņi prezidenta vēlēšanās var nobalsot arī piecos iecirkņos Latvijā.

Kā novērojusi foto aģentūra “F64”, pie Krievijas vēstniecības pulcējies liels skaits cilvēku, lai piedalītos vēlēšanās. Balsošanas vietā izveidojusies rinda.

Vēlēšanu iecirkņi no plkst.8 līdz 20 būs atvērti Rīgā, Antonijas ielā 2, Smilšu ielā 3, kā arī Kr.Valdemāra ielā 36. Tāpat vēlēšanu iecirkņi būs Daugavpilī, Krāslavas ielā 46 un Liepājā, Liepu ielā 27.

Krievija bija lūgusi papildu vēlēšanu iecirkņiem Rīgā, Daugavpilī un Liepājā saskaņot arī pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu vēl 12 Latvijas pilsētās.

Atbildot uz Krievijas vēstniecības Latvijā lūgumu saskaņot Krievijas prezidenta vēlēšanu pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu papildus vēlēšanu iecirkņiem Rīgā, Daugavpilī un Liepājā vēl 12 pilsētās, Ārlietu ministrija (ĀM) atbalstījusi iecirkņu ierīkošanu tikai piecās diplomātiskajās telpā.

Ministrija atbalstījusi to, ka 18.martā Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirkņu ierīkošana var notikt visās diplomātiskajās telpās, kas kopumā ir piecas – Krievijas vēstniecība Rīgā, Krievijas vēstniecības konsulārā nodaļa un Krievijas vēstniecības konsulārās nodaļas sociālās nodrošināšanas nodaļa un abi ģenerālkonsulāti Liepājā un Daugavpilī.

Jau vēstīts, ka svētdien, 18. martā, Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, taču visā priekšvēlēšanu kampaņas laikā tās nav radījušas kaut mazāko intrigu, jo faktiski neviens nešaubās, ka tajās kārtējo reizi uzvarēs līdzšinējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins.

Līdz ar neatkarības atgūšanu, pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) un NATO, Baltijas valstis kļuvušas par mājvietu tiem Krievijas iedzīvotājiem, kuri nevēlas dzīvot pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmā, vēsta raidorganizācija ”CNN”.

Video: Vēlētāju rinda pie Krievijas vēstniecības Rīgā

123 komentāri