Čigāne par ministru algu celšanu: Ir jāpārvar politiskais populisms

1 komentārs
Čigāne par ministru algu celšanu: Ir jāpārvar politiskais populisms
Foto: Images Money /Flickr

”Mēs nevaram daudz prasīt, bet maz dot,” sacīja Lolita Čigāne (Vienotība), kura virza ideju par to, ka ministriem Latvijā ir būtiski jāpalielina atalgojums. Duelī savu oponentu Ingmāru Līdaku (Zaļo un zemnieku savienība) viņa aicināja ”pārvarēt politisko populismu”.

L. Čigāne, kas jau iepriekš izteikusies, ka ministru atalgojumam ir jāpieaug vismaz par 800 eiro un ka pašlaik privātajā sektorā profesionāļi saņem par 40% lielāku atalgojumu nekā ministri, sacīja, ka pašlaik algas ir 2002. gada līmenī.

Tieši atalgojuma un lielās atbildības samērs daudziem profesionāļiem bija arguments, kādēļ viņi noraidīja piedāvājumu stāties kādā no ministru amatiem.

Tam, ka zemais atalgojums bijis par iemeslu darba piedāvājuma noraidīšanai, atzina arī I. Līdaka, kurš gan iestājas par to, ka algas nav jāpalielina.  Tiesa gan, I. Līdaka sacīja, ka algas būtu jāpalielina, taču tam būtu jānotiek kaut kad vēlāk – tad, kad būs zināms, kuri cilvēki darbosies konkrētu ministru amatos. Viņš uzskata, ka tagad ir nepiemērots laiks, kad spriest par šo jautājumu.

1 komentārs