Čigāne: Ministri saņem 40% no atalgojuma, ko viņiem varētu maksāt privātajā sektorā

2 komentāri

”Diemžēl veidojas tāda situācija, ka tieši mūsu augstākās amatpersonas ar lielākajām atbildībām un kompetencēm šobrīd, salīdzinot ar tirgus situāciju privātajā sektorā, saņem tikai apmēram 40% no atalgojuma,” sacīja Saeimas deputāte, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Lolita Čigāne.

L. Čigāne arī izteikusies, ka kopumā ministru algas būtu jāpalielina par 800 eiro ”uz rokas”. Viņa skaidro, ka šis priekšlikums “palielinās iespēju atalgot ministrus atbilstoši viņu kompetencei un atbildībai”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Saeimas deputāte Lolita Čigāne:

Jau šobrīd ministriem par visu nozari atbildība ir ļoti, ļoti liela. Tie ministri, kas patiešām tā nopietni strādā savā nozarē, to dara gandrīz 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā.

Pēdējā 11. Saeimas sēdē varētu pieņemt lēmumu par ministru algu palielināšanu. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija par šo deputātes Lolitas Čigānes priekšlikumu diskutēs rīt, 21. oktobrī. Grozījumi iesniegti, izmantojot situāciju, ka skatīšanai atvērts Valsts un pašvaldību institūciju darbinieku atlīdzības likums, lai apmēram 30 atvaļinātiem robežsargiem segtu veselības aprūpes izdevumus, kā tas tiek darīts atvaļinātiem karavīriem. Galīgajā lasījumā šim likumprojektam L. Čigāne ir iesniegusi priekšlikumus, kas paredz palielināt arī valdības locekļu atalgojumu.

TOP komentāri

 • Pincis
  0 0 0

  Pincis

  Atalgojums jāsaista ar darbu un prasībām amatam. Tā augstskolas docētājam ir virkne prasību, izglītība, publikācijas darba pieredze nozarē. Kādas prasības ir ministra amata kandidātam? Parijas piederība.

  Domāju ministram nav jābūt politiķim, bet augstas kategorijas speciālistam, Tad ari var runāt par algu
 • Dita
  0 0 0

  Dita

  Neesmu pamanījusi, ka ministriem būtu kaut minimālā atbildība!!!!! Jau tā neadekvāti liels atalgojums par valsts iznīcināšanu.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl