Komentāri
Četri deputātu amata kandidāti varētu būt sadarbojušies ar VDK
FOTO: LETA

Pārbaudot 12.Saeimas deputātu kandidātu atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumiem, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC) informāciju, ka četri 12.Saeimas deputātu kandidāti varētu būt sadarbojušies ar bijušo Latvijas PSR Valsts drošības komiteju (VDK) kā šī dienesta aģenti.

Kandidāti, par kuriem TSDC ir šādas ziņas, ir Zaļo un Zemnieku savienības Rīgas vēlēšanu apgabala deputātu kandidāti Jānis Ieviņš  un Arvīds Ulme, ”Latvijas Krievu savienības” deputātu kandidāts Latgales vēlēšanu apgabalā Valērijs Orlovs un ”No sirds Latvijai” deputātu kandidāts Latgales vēlēšanu apgabalā Romualds Maculevičs.

Par trijiem kandidātiem – J.Ieviņu, V.Orlovu un R.Maculeviču saņemta informācija, ka minētie kandidāti varētu būt bijuši LPSR VDK aģenti, bet sadarbības fakts tiesas ceļā nav konstatēts, jo nav bijusi ierosināta pārbaudes lieta.  Savukārt par A.Ulmi TSDC informē, ka pārbaudes lieta ir bijusi ierosināta 2003.gadā Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūrā, taču lieta izbeigta saistībā ar A.Ulmes atzīšanos par sadarbību ar LPSR VDK.

CVK atgādina, ka personām, par kurām TSDC rīcībā ir ziņas, ka tās varētu būt bijušas VDK aģenti, nav liegts kandidēt Saeimas vēlēšanās, tomēr šī informācija ir jādara zināma vēlētājiem, publicējot to izdevumā ”Latvijas Vēstnesis”, kā arī jāiekļauj ziņās par kandidātiem, kas pieejama vēlēšanu iecirkņos un CVK tīmekļa vietnē internetā.

Līdz ceturtdienas vakaram CVK bija saņēmusi visu deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus, un tie liecina, ka uz nevienu no deputātu kandidātiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumi, kas liedz kandidātiem balotēties 12.Saeimas vēlēšanās.

12.Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 4.oktobrī.

 

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl