Cēsu mērs: Valsts šobrīd nevar atļauties ļoti sadrumstalotu pašvaldību tīklu

0 Komentāru

Administratīvi teritoriālā reforma ir viens no instrumentiem, kā mēģināt atslogot resursu investīciju paketi pašvaldībās, tā intervijā LNT raidījumam pauda Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (“Jaunā Vienotība”).

“Manuprāt, mēs kā valsts šobrīd nevaram atļauties ļoti sadrumstalotu pašvaldību tīklu tā iemesla dēļ, ka finanšu resurs valstī it tik liels, cik ir. Mums ir pietiekami daudz jomu – izglītība, veselība, ceļu infrastruktūra, kur mums ir nepieciešams investēt. Nereti veidojas situācija, ka pašvaldības budžets spēj nosegt tikai administratīvās un uzturēšanas izmaksas,” skaidroja Rozenbergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka līdz ar to pašvaldībām paliek maz finansējuma attīstībai un investīcijām. “Administratīvā reforma ir viens no instrumentiem, kā mēģināt atslogot resursus investīciju paketei,” piebilda Rozenbergs.

Tāpat, viņaprāt, šis ir unikāls mirklis, jo ir spēcīga politiskā vēlme administratīvi teritoriālo reformu risināt un piedāvāt apspriešanai. “Man liekas, ka ar vēlmi ļoti daudz kas sāksies. Tuvākajā laikā – maijā, jūnijā – mēs redzēsim šo valdības piedāvājumu šajā reformā. Protams, ka tur būs daudz par un pret, un būs daudz emocijas. To visu var cilvēciski saprast,” teica Rozenbergs.

0 Komentāru