Komentāri
“Būs jāstrādā” – tā stājoties amatā paziņoja Kučinskis. Eksperti gan atzīst, ka valdība nestrādā kā viens vesels
Foto: LETA

Būs jāstrādā. Ar šādiem vārdiem, stājoties amatā, savas valdības ministrus uzrunāja Māris Kučinskis. Šonedēļ tai apritēja pirmās 100 dienas, kuras tradicionāli tiek uzskatītas par laiku, kurā ieskrieties. Pirmie vērtējumi norāda, ka valdība kā viens vesels tomēr nestrādā.

Laimdotas Straujumas demisija viņas pārstāvētajai Vienotībai maksāja premjera amata zaudēšanu, savukārt, Zaļo un Zemnieku savienībai pēc ilgāka laika atkal saimniekošanu valdības mājā. Valdības vadītāju nominē prezidents. Viņš šonedēļ sniedza savu vērtējumu: “Šī valdība strādā pie tā, lai realizētu, nevis solītu. Tā ir tā būtiskā atšķirība.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču saskaņā ar SKDS datiem, valdības reitingu tas nav vairojis. Šobrīd tā bauda aptuveni katra piektā Latvijas iedzīvotāja uzticību. Nedaudz, taču mazāk nekā Laimdotas Straujumas laikā. No 13 ministriem darbu valdībā turpina 11 iepriekšējās valdības locekļi. Zināmā mērā iepriekšējās valdības spoguļskats.

Lai arī pēc būtības šo var uzskatīt par “jaunu veco” valdību, kurai, tādas 100 ieskriešanās dienas nemaz nav vajadzīgas, intervijā LNT Māris Kučinskis tomēr atzīst, ka noderēja. “Faktiski šobrīd tas mehānisms ir sācis veidoties un esmu pārliecināts, ka šobrīd viss iet pozitīvā virzienā,” viņš saka.

Jau pirmajās dienās uzsākot darbu valdības vadītāja amatā viņš sacīja, ka koalīcijas partneru izvirzītajiem ministriem par bosu kļūt negrasās, taču stāvēt malā un tikai vērot arī ne. Vērtējot trijos mēnešos darīto, sabiedrisko attiecību speciālists Arnis Lapiņš, atzīst – aptuveni tā arī notiek.

Taču premjeram ir arī sabiedrotie. Un tā ir uzņēmējus pārstāvošā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Nomainoties finanšu un ekonomikas ministriem viņiem, kā arī pašam Kučinskim esot laiks regulārām tikšanās reizēm. Līdz ar to nozarei svarīgākie jautājumi top kopsolī.

Citās jomās, valdības pirmajās 100 dienās atsevišķi tās ministri kopējo iespaidu spējuši arī pašķobīt. Piemēram, ar diskusijām ap Stambulas konvenciju. Jautājums ir – vai tas notiks uz tieslietu ministra, visas valdības vai tikai Māra Kučinska atbalsta rēķina. Pats premjers stājoties amatā, gan ir teicis ka sevi šeit saredz tikai komandā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl