Burovs sola ieviest taupības režīmu un atteikties no nevajadzīgiem tēriņiem

7 komentāri
Burovs sola ieviest taupības režīmu un atteikties no nevajadzīgiem tēriņiem
OKSANA DŽADANA, F64

Lai īstenotu vēlēšanu programmā iekļautos solījumus, partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) sola galvaspilsētā ieviest taupības režīmu un izrevidēt esošos tēriņus.

Intervijā aģentūrai LETA domes priekšsēdētāja amatam izvirzītais GKR biedrs Oļegs Burovs teica, ka jāsamazina administratīvie izdevumi pašvaldības kapitālsabiedrībās. Piemēram, ja valdes locekļiem, kuriem ir lielas algas, ir piešķirta arī dienesta automašīna, tad, iespējams, šie valdes locekļi var braukt ar personisko auto.

Esot jāizvērtē arī kapitālsabiedrību īpašumu lietderība. Piemēram, “Rīgas satiksmei” ir tenisa korti Mežaparkā un nekustamie īpašumi Liepājā. “Vai tiešām trolejbusa vadītāji pēc darba spēlē tenisu?” jautāja Burovs.

Viņš arī saredz iespēju ietaupīt līdzekļus, samazinot tēriņus, piemēram Rīgas svētkiem.

“Svētki ir skaisti un labi, bet – vai šis brīdis ir piemērots, lai svinētu? Svētku rīkošanai tiek tērēti simti tūkstošu eiro, kurus varētu izlietot lietderīgāk,” uzskata Burovs.

Viņaprāt, līdzekļus iespējams iegūt, arī uzlabojot darba kvalitāti un strādājot saimnieciskāk. Kā piemēru viņš minēja Satiksmes departamentu, kuram aptuveni 50% paredzēto līdzekļu dažādu remontu un būvdarbu veikšanai paliek neizmantoti.

Pērn neizmantoti palikuši 15 miljoni eiro. Tas esot viens pilnībā saremontēts liels tilts.

Līdzekļus varētu iegūt, sakārtojot attiecības arī ar valsts pārvaldi un iegūstot papildu finansējumu Rīgai kā Latvijas galvaspilsētai, kas veic valsts reprezentatīvās funkcijas, piebilda Burovs.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta beigās.

Domes ārkārtas vēlēšanām reģistrēti 15 kandidātu saraksti.