Burovs: Rīgas domē krīzes nav

2 komentāri

Rīgas domē reāli krīzes nav, taču sabiedrībā apzināti tiek veidots pretējs iespaids, lai novērsu uzmanību no citiem svarīgiem jautājumiem, piemēram, administratīvi teritoriālās reformas vai mediķu atalgojuma, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” apgalvoja Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Kā iepriekš vēstīts, pagājušās nedēļas beigās Burovs sasauca Rīgas domes ārkārtas sēdi, jo opozīcija bija savākusi balsis, lai rosinātu viņa gāšanu no amata. Tomēr pēc saspringtām sarunām par sadarbību Burovam izdevās izveidot jaunu koalīciju, kā rezultātā viņš naktī uz sestdienu notikušajā balsojumā ar 31 balsi no 60 saglabāja savu amatu. Burovam uzticību izteica “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti, kā arī deputātu bloks “Rīgai!” un domniece Baiba Broka.

Jautāts, ar ko pievilināja atsevišķus deputātus, lai iegūtu dažas nepieciešamās balsis savai palikšanai amatā, Rīgas mērs “900 sekundēs” atbildēja, ka ar politisko atbildību. Burovs uzsvēra, ka par jaunajiem koalīcijas sadarbības partneriem kļuvuši deputāti, aiz kuriem nestāv politiskās partijas. “Protams, viņi ir tie cilvēki, kas ir gatavi strādāt ar citām partijām, lai sevi pozicionētu līdz nākamajām vēlēšanām,” norādīja Rīgas mērs.

Vaicāts, vai tādējādi prognozē, ka tuvākajā laikā netiks sarīkoti jauni viņa gāšanas mēģinājumi, Burovs atbildēja, ka nākamais svarīgais lēmums, kas domei jāpieņem, ir pilsētas 2020. gada budžets, un tas nebūšot viegli izdarāms.

Domes priekšsēdētājs gan pagaidām neesot runājis ar jaunajiem sadarbības partneriem par to, vai viņi atbalstīs nākamā gada budžeta plānu. “Mēs nerunājām par to, viņi nesolīja. Kā var solīt nobalsot par budžetu? Man vēl pašam vajadzētu redzēt, kas tas ir par budžetu, varbūt es pats nepiekrītu par viņu balsot,” smejoties noteica Rīgas mērs.

2 komentāri