Burovs: Par trešo vicemēra amatu varētu diskutēt tikai no nākamā gada

3 komentāri
Burovs: Par trešo vicemēra amatu varētu diskutēt tikai no nākamā gada
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Objektīvu iemeslu dēļ Rīgas domes priekšsēdētāju ievēlēt bez “Neatkarīgo deputātu frakcijas” (NDF) balsīm nav iespējams, tādēļ Vadimam Baraņņikam vicemēra amats būtu jāsaglabā, taču par trešā vietnieka posteņa izveidi varētu diskutēt, tikai sākot no nākamā gada janvāra, aģentūrai LETA atzina Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR).

Burovs sacīja, ka ir runājis ar “Saskaņas” līderi Nilu Ušakovu un viņu izvirzītās prasības ir “maksimums”, ko viņi vēlētos iegūt, taču “Saskaņa” esot gatava sarunām.

“Patlaban notiek process, kurā katrs parāda savas vēlmes. Realitāte ir tā, ka mēra ievēlēšanai vajag vēl vismaz četru deputātu atbalstu, kas nozīmē, ka Baraņņikam būtu jāpaliek amatā, jo tāds ir NDF uzstādījums. Lai izveidotu vēl vienu vicemēra amatu, jāgroza pašvaldības nolikums, taču par šāda amata izveidi esmu gatavs runāt tikai no nākamā gada janvāra,” sacīja Burovs.

Viņš norādīja, ka “Saskaņai” paliktu tās pašas atbildības sfēras, kuras tagad ir Burovam, un, ja viņi vēlas šos pienākumus “dalīt uz divi” – tā ir viņu brīva izvēle. Arī tas, kuram vicemēra krēslu vajadzētu ieņemt jau šogad – jāizvēlas pašai “Saskaņai”.

Taujāts par Bergmaņa kandidatūru Rīgas brīvostas valdes locekļa amatam, Burovs pauda cerību, ka pret šī amata atvēlēšanu Bergmanim NDF varētu nebūt iebildumu.

Tāpat Burovs atzina, ka labprāt redzētu Olgu Veidiņu (S) Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājas amatā. “Ar viņu kopā esam strādājuši daudzus gadus un viņa zina Īpašuma departamenta darbu. Savulaik viņa strādāja arī Revīzijas komisijā un piedalījās departamenta darba pārskatīšanā. Kā departamenta direktoram man ar viņu bija ļoti laba sadarbība,” sacīja politiķis, vienlaikus norādot, ka pat pārstājot vadīt komiteju turpinās uzraudzīt tās darbu.

Mēra amata kandidāts uzslavēja NDF vēlmi apvienoties ar deputātu bloku “Rīgai!” sakot, ka beidzot ir domnieki, kuri tiešām vēlas sākt strādāt. “Man prieks redzēt, ka, neraugoties uz politiskām un ideoloģiskām atšķirībām, viņi var apvienoties, lai risinātu saimnieciskus jautājumus. Esmu gatavs sadarboties ar NDF un slēgt ar viņiem sadarbības līgumu un respektēšu, ja viņiem būs sadarbība arī ar bloku “Rīgai!”,” sacīja Burovs.

Tikmēr “Gods kalpot Rīgai!” frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko pauda personīgo viedokli sakot, ka “Saskaņas” darbība nav vērsta uz konstruktīvu kopsaucēju atrašanu un primāri būtu jārunā par veicamo darbu, tostarp, nākamā gada budžeta izveidi un citu neatliekamu jautājumu risināšanu, nevis amatu dalīšanu.

Kā ziņots, “Saskaņas” Rīgas domes frakcija mēra vēlēšanās atbalstīs “Gods kalpot Rīgai” (GKR) kandidātu Oļegu Burovu, ja vien “Saskaņas” deputāti varēs ieņemt divus vicemēra krēslus, piektdien pēc partijas frakcijas sēdes informēja partijas līderis Nils Ušakovs.

“Saskaņas” skatījumā, viens no vicemēra amatiem pienāktos Sandrim Bergmanim, bet otrs – frakcijas vadītājai Annai Vladovai. “Neatkarīgo deputātu frakcijas” vadītājs Valērijs Petrovs gan iepriekš aģentūrai LETA apliecināja, ka viņa frakcija nekādā gadījumā neatbalstītu Bergmaņa nonākšanu šajā amatā. Maija beigās tieši šis jautājums bija par pamatu četrotnes izslēgšanai no “Saskaņas”.

“Saskaņa” arī vēlas, lai Bergmanis tiktu pie amata Rīgas brīvostas valdē un lai Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadības groži no Burova rokām nonāktu pie “saskaņietes” Olgas Veidiņas. Mēra kompetencē tradicionāli ir Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadīšana, ko uzņemtos Burovs.

Piektdien notikušajā “Saskaņas” Rīgas domes frakcijas sēdē arī pārrunāts koalīcijas līgums ar GKR, bet visi abu politisko partiju sadarbības jautājumi tikšot “finalizēti” nākamnedēļ gaidāmā frakciju kopsēdē.