Burovs par “Saskaņas” lēmumu neatbalstīt budžetu: Tā ir absolūta bezatbildība

2 komentāri

Kamēr Oļegs Burovs (GKR) būs Rīgas mērs, “Saskaņa” neatbalstīs galvaspilsētas šā gada budžetu, – ar šādu paziņojumu trešdien klajā nāca “Saskaņas” frakcijas pārstāvji.

Burovs brīdina, ka, šādi rīkojoties, nāksies strādāt ar tā dēvēto tehnisko budžetu. Līdz ar to rīdzinieki netikšot pie iepriekš solītajiem labumiem. Piemēram, bērnudārzu audzinātājiem nebūs 100 eiro algas pielikuma, līdz 250 eiro netiks palielināts jaundzimušo pabalsts, kā arī nevarēs atjaunot Marijas un Čaka ielas segumu.

“Tā ir absolūta bezatbildība, tas ir šobrīd – es nezinu, ko viņi var stāstīt savam elektorātam, savam vēlētājam – vai patiešām satikties ar tiem bērnudārza audzinātājiem un pateikt, ka mēs nevaram jums pacelt algu, tāpēc ka mums Burovs nepatīk. Tas ir smieklīgi,” saka Burovs.

Savukārt Rīgas domes deputāte Anna Vladova (“Saskaņa”) norāda: “Pirmais, budžets būs pieņemts, tas ir svarīgi visai Rīgai, tas ir bez šaubām, tā ir mūsu prioritāte. Otrais, – ar šo mēru budžets nebūs pieņemts, jo nav ņemti vērā mūsu priekšlikumi.”

Trešdien par budžeta projektu bez “Saskaņas” deputātu klātbūtnes diskutēja atbildīgajā komisijā, 31. janvārī par to plānots lemt domes sēdē. Pat ja budžeta pieņemšanai trūks balsu, formāli likuma prasība par laiku, kad tas jāpieņem, tiks izpildīta.

Kā iepriekš vēstīts, ”Saskaņa” neatbalstīs pašvaldības 2020. gada budžetu, pie varas esot mēram Oļegam Burovam (GKR), aģentūru LETA informēja frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

”Mēs esam gatavi apspriest un pieņemt pilsētas budžetu 2020. gadam, bet ne tādā veidā un ne ar šo mēru,” norādīja Tolstojs.

Tolstojs apgalvoja, ka Burovs ”vienpersoniski pārveido pilsētas budžetu, svītrojot no tā ārā vissvarīgākos punktus, neatbildot uz deputātu pieprasījumiem un nerēķinoties ne ar viena viedokli”.

2 komentāri