Burovs: Kontrabandas cigarešu tirdzniecība ir visas valsts problēma

0 Komentāru

Kontrabandas cigarešu tirdzniecības nav tikai “Rīgas centrāltirgus” problēma, bet visas valsts problēma, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Vienlaikus viņš norādīja, ka kontrabandas cigarešu tirdzniecība turpinās. “Varbūt ne tik plaša, bet vienalga tie “sigareti, sigareti” turpina piedāvāt. Tas, protams, nozīmē vienu, tā ir valstiska problēma, ko vajadzētu risināt valstiskā līmenī – muitai, Valsts policijai, protams, pašvaldībām, kuru administratīvā teritorijā tas atrodas,” teica Burovs.

Burovs informē, ka “Rīgas centrāltirgus” Gogoļa laukuma nomniekam SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta” ir paziņots par līguma laušanu. Saskaņā ar to nomniekam teritorija jāatbrīvo līdz 13. janvārim.

“Ja teritorija nebūs atbrīvota, tad mēs paši atbrīvosim ar traktoru – demontēsim un nojauksim šīs būves, kas, starp citu, ir nelegālā statusā. Var tikai brīnīties, ka 2006. gadā viņām beidzās ekspluatācijas termiņš, un viņas visu laiku atrodas, kā nelikumīgas būves pašā pilsētas centrā. Saņēmu paskaidrojumu no Rīgas būvvaldes, ka tas nav viņu pienākums un apraksta uz vairākām lapām to, kāpēc viņiem to nevajadzētu darīt,” atklāj Burovs.

Saistībā ar konstatēto, Burovs šobrīd izvērtē Rīgas Būvvaldes vadības darbu.

Rīgas mērs uzskata, ka Gogoļa laukuma teritoriju būtu nepieciešams atbrīvot: “”Rail Baltica” projektā tā teritorija paredzēta kā publiskā telpa, un nekāda tirdzniecība tur nav paredzēta, tāpēc šobrīd līdz “Rail Baltica” būvniecībai tur varētu būt vienreizējiem pasākumiem, piemēram, gadatirgi nedēļas nogalēs.”

Iepriekš jau vēstīts, ka 21. un 22. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde veica 89 vērienīgas kratīšanas ”Rīgas centrāltirgus” teritorijā un citviet Rīgas reģionā ar mērķi apkarot nelegālo akcīzes preču apriti.

Aizdomās par akcīzes preču nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa, kopumā aizturētas 12 personas.

0 Komentāru