Budžeta ”apcirpšana” visvairāk skars Satiksmes ministriju; cietīs lauku iedzīvotāji

1 komentārs
Budžeta ”apcirpšana” visvairāk skars Satiksmes ministriju; cietīs lauku iedzīvotāji
FOTO: LETA

Veidojot nākamā gada valsts budžetu, lemts samazināt ministriju bāzes izdevums par 12,4 miljoniem eiro. Vislielākā ”apcirpšana” paredzēta Satiksmes ministrijai – tā veido pusi no visām ministrijām kopīgi piemērotā samazinājuma apjoma. Nozares ministrs norāda, ka vissmagāk šis lēmums atsauksies uz valsts vietējiem ceļiem, no kuriem lielākajai daļai jau tagad nepieciešams steidzams remonts.

Tam nepietikšot naudas. Tas nozīmē ceļu un arī tiltu slēgšanu, ko vistiešāk izjutīs lauku iedzīvotāji.

Valdības lēmums samazināt ministriju izdevumus par 12,4 miljoniem eiro vissmagāk skars Satiksmes ministriju, tai savā kabatā jāatrod puse no šīs summas jeb 6,3 miljoni. Nozares ministram par šādu pavērsienu atliek vien noplātīt rokas.

Finansējuma samazinājumu vistiešāk izjutīs vietēji ceļi, kuru remontiem nauda nāk tikai no valsts, nevis, piemēram, Eiropas fondiem. Šobrīd Latvijā aptuveni no 13 tūkstošiem kilometru valsts nozīmes vietējo ceļu – 8 tūkstošiem – nepieciešama steidzama rekonstrukcija. Taču uz remontiem nu tie var necerēt.

Valsts vietējiem ceļiem nākamgad tiks 7,5 miljoni eiro, kas gan ir uz pusi vairāk nekā šogad. Taču plānots bija krietni vairāk, jo ar pašreizējo finansējumu gadā varot saremontēt tikai 300 kilometrus grants ceļu.

Ministrija nevarēs palielināt finansējumu arī tiltu sakārtošanai – arī daļa no tiem ir avārijas stāvoklī. Lai novērstu iespējamas traģēdijas, uz tiem tikšot noteikti satiksmes ierobežojumi, nav izslēgta arī to slēgšana. Vislielākās neērtības ikdienā tas sagādās lauku iedzīvotājiem, jo valsts vietējie ceļi ir pašvaldību galvenie ceļi – tie ir savienojumi ar darbavietām un skolām.

1 komentārs