Komentāri

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) šodien grasās atkāpties no amata un iesniegt Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai demisijas rakstu.

Politiķe savu lēmumu argumentēja ar atbildīgu pieeju ministres amatam, turklāt tuvākajos mēnešos valdībai jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi saistībā ar “Citadeles bankas” pārdošanu, “Latvijas Gāzes” dažādiem jautājumiem, un tam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

B. Broka uzsvēra, ka šādā situācijā jārīkojas atbildīgi, lai ministrs valdības sēdēs varētu piedalīties visu jautājumu apspriešanā.

Kā preses konferencē norādīja Nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks, partija rīt vai parīt varētu pārrunāt jautājumu par iespējamo tieslietu ministra amata kandidātu.

Par šādu lēmumu šodien tikšot paziņots preses brīfingā, kas seko pēc ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lēmuma nemainīt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) atteikumu piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu B. Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Pielaides trūkums neliedz B. Brokai ieņemt tieslietu ministra amatu, taču viņa nevar piedalīties atsevišķu jautājumu izskatīšanā valdībā. Ministru prezidente Laimdota Straujuma B. Brokas demisiju neprasa.

Viens no VL-TB/LNNK līderiem Imants Parādnieks telekanālā LNT atteicās sniegt informāciju, vai partija aicinās B. Broku palikt amatā vai arī politiskais spēks varētu izšķirties par ministres atkāpšanos. Partijas valdes sēdē kopā lems, ko darīt un vai Broka pilnvērtīgi var pildīt amata pienākumus līdz vēlēšanām, sacīja Parādnieks, atturoties sniegt pat pats savu vērtējumu, vai B. Brokai vajadzētu palikt amatā.

Daļu no Brokas pārsūdzībā minētās informācijas ģenerālprokurors esot nodevis vērtēšanai Drošības policijai. Kā stāstīja I. Auniņa, tālākai vērtēšanai esot nodota Brokas sniegtā informācija, ka atsevišķi politiķi par SAB negatīvo lēmumu esot zinājuši vēl pirms paša lēmuma. Šādas sūdzības Drošības policijai tika nodotas jau iepriekš.

SAB neatklāj pielaides atteikuma iemeslus, tomēr, saņemot Brokas partijas biedru pārmetumus par politisku ietekmējamību, SAB vadītājs Jānis Maizītis ir paziņojis, ka atteikuma pamatā ir nopietni iemesli. Tāpat tikušas dotas norādes, ka atteikuma iemesli B. Brokai, visticamāk, esot ļoti labi zināmi, lai arī politiķe apgalvo pretējo.

B. Broka SAB lēmumu ģenerālprokuroram pārsūdzēja jūnija beigās. B. Broka nosūtīja ģenerālprokuroram desmit lappuses garu pārsūdzību, kurā lūdza sniegt pamatojumu, kādēļ viņai tika atteikta augstākās kategorijas pielaide. Broka uzreiz pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas paziņoja par gatavību šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram.

Vaicāta par ministres turpmāko darbību, ministres preses sekretāre Inese Auniņa norādīja, ka šobrīd par tālākajiem plāniem netiek domāts un plānots. “Primārs ir jautājums par pašreizējās situācijas atrisināšanu,” sacīja Auniņa.

Auniņa atzina, ka, visticamāk, kā jau iepriekš solīts, Broka par situāciju vērsīsies ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

SAB pastāvēšanas laikā ģenerālprokurors tikai vienu reizi atcēlis lēmumu par pielaides valsts noslēpumam izsniegšanu vai neizsniegšanu.

Šogad rudenī notiekošajās Saeimas vēlēšanās viņa nestartēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl