Brigmanis par Rimšēviču: Ir skaidrs, ka viņš neatkāpsies. Esmu gatavs uz to saderēt!

3 komentāri
Brigmanis par Rimšēviču: Ir skaidrs, ka viņš neatkāpsies. Esmu gatavs uz to saderēt!
Foto: F64 / LETA

Saeimas frakcijās joprojām nav vienprātības, vai parlamentam būtu jāseko vairāku augstāko valsts amatpersonu piemēram un jāaicina par korupciju aizdomās turēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču atkāpties no amata.

Ceturtdien par šādu, Rimšēvičam gan juridiski nesaistošu aicinājumu, bija paredzēts lemt Saeimā. Taču atbilstoši Kārtības rullim ZZS deputāta Valda Kalnozola iebildumi kļuva par pamatu šā jautājuma atlikšanai.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizliedzis Latvijas Bankas prezidentam pildīt amata pienākumus, taču tehniski viņš šo augsto posteni ieņem joprojām.

Gan Valsts prezidents, gan finanšu ministre aicinājuši Rimšēviču no amata atkāpties, lai nemestu ēnu uz Latvijas finanšu sektoru. “Vienotības” Saeimas frakcija uzskata, ka šāds aicinājums būtu jāizsaka arī parlamentam un šodien rosināja par to lemt.

“Viņš nestrādā tikai nacionālā līmenī. Viņš strādā arī Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī. Mēs nevaram salīdzināt Rimšēviča kunga amatu ar, piemēram, kādas nacionālās pašvaldības vadītāja amatu vai deputāta amatu. Mēs runājam par cilvēku, kas pārstāv Latviju starptautiski,” akcentē “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Atbilstoši Saeimas kārtības rullim – Saeima par šo jautājumu lemtu tikai tādā gadījumā, ja nevienam deputātam pret to nebūtu iebildumu. Tomēr pret bija Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Valdis Kalnozols, piesaucot pat spāņu inkvizīciju.

“Autodafē! Paskaidrošu tiem dažiem, kuriem IQ līmenis ļaut gūt popularitāti, tikai pazemojot citus, ko nozīmē “Autodafē”. Publiska nāves soda izpilde, nocērtot galvu, pakarot vai sadedzinot. Atcerēsimies, dārgie brāļi un māsas, nevainīguma prezumpciju,” uzrunā sacīja Kalnozols.

Saeima par šo jautājumu lems nākamnedēļ. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs skaidroja, ka politiskajam spēkam nav vienotas pozīcijas, vai aicināt Rimšēviču atkāpties. Katrs deputāts varot lemt pēc saviem ieskatiem.

“Kāpēc ir tāda pārliecība, ka Saeima nobalsos un viņš atkāpsies. Man nav ne mazākās pārliecības, ka viņš atkāpsies. Līdz ar to es negribu piedalīties tajā spēlē, kur viņš pēc tam manu lēmumu ignorē. Ir skaidrs, ka viņš neatkāpsies. Esmu gatavs uz to saderēt!” Noteic ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

To, vai šādās derībās Brigmanis uzvarētu, “TV3 Ziņām” neizdevās noskaidrot. Sazvanīts, Rimšēvičs ātri vien nolika klausuli, aicinot sazināties ar viņa advokātu, kurš savukārt norādīja, ka par to tiks lemts, ja un kad Saeima šādu aicinājumu paudīs.

3 komentāri