Bordāns pārmet iekšlietu ministram Ļepsa neiekļaušanu “melnajā sarakstā”

3 komentāri

Piecu koalīcijas partneru plašā Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdība turpina darbu arī pēc tam, kad saņēmusi futbola terminoloģijā “dzelteno kartīti” no Jaunās konservatīvās partijas (JKP).

Bez diskusijām un nevienprātībā uz otro termiņu amatā apstiprinot Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāju Normundu Mežvietu, valdība pārkāpusi tās deklarācijā iekļauto bezkompromisa tiesiskuma principu, – tā joprojām uzskata JKP, kas otrdien, 23. jūlijā, uz savām frakcijas telpām Saeimā bija aicinājusi valdības vadītāju Kariņu, lai runātu par tālāko valdības darba stilu.

Kariņš ar partijas līderi un tieslietu ministru Jāni Bordānu pretēji sākotnēji plānotajam “tete a tete” pārmija nevis pāris vārdu, bet saruna ilga gandrīz stundu. Pēc sarunas premjers akcentēja, ka vada piecu partiju plašu koalīciju un vēlas ieklausīties visos partneros.

“Mēs šajos sešos mēnešos pakāpeniski mācamies viens ar otru strādāt, reizēm ir arī grūtības. Jautājums ir, kā pārvar šīs grūtības, saprot, kur ir domstarpības,” norādīja Kariņš.

Valdība turpina darbu, taču tas nenozīmē, ka priekšā tai nebūšot pārbaudījumi, teica Bordāns. Viņu, piemēram, neapmierina, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”), kurš virzīja Mežvieta pārvēlēšanu amatā, nav līdzīgi kā kolēģi Lietuvā iekļāvuši “melnajā sarakstā” Kremlim un kriminālajām aprindām pietuvināto Krievijas dziedātāju Grigoriju Ļepsu.

“Iekšlietu ministrs nekautrējoties aiziet uz apšaubāmas sabiedrības koncertu un klausās, aplaudē šī te Grigorija Ļepsidzes dziesmām. Iekšlietu ministrs ir nosēdināts pirmajās rindās, lai pazemotu Latvijas valsti,” pauda Bordāns.

3 komentāri