Bordāns: Misānes lietā rēķināmies ar visiem iznākumiem

3 komentāri
Bordāns: Misānes lietā rēķināmies ar visiem iznākumiem
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Saistībā ar Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietu Tieslietu ministrijas rēķinās ar visiem iespējamiem iznākumiem, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Vaicāts, kāds varētu būt reālākais iznākums šajā lietā, Bordāns norādīja: “Nekad neizsaku spekulācijas un cerības. Mēs darām visu.”

Vienlaikus ministrs pauda, ka jārēķinās ar visiem iznākumiem.

“Mēs rēķināmies ar pilnīgi visiem iznākumiem, tieši tāpēc analizējam soļus uz priekšu, ko darīt tādā gadījumā, ja tomēr izdod. Kas ir ļoti reāli. Mums ir jārēķinās, ka ļoti reāli pastāv šī iespēja. Esmu jau minējis, ka esam izstrādājuši līgumu ar Dienvidāfrikas Republiku, kuru noslēdzot, mēs tālāk varam prasīt jebkura mūsu pilsoņa izdošanu soda izciešanai Latvijā. Maksimālā, protams, veiksmes gadījumā varbūt arī tiesāšanai izdot Latvijai,” skaidroja Bordāns.

Video: Intervija ar tieslietu ministru Jāni Bordānu raidījumā “900 sekundes”

Kā iepriekš vēstīts, Saeima ceturtdien lēma lūgt Dānijas atbildīgajām iestādēm neizdot Latvijas pilsoni Kristīni Misāni Dienvidāfrikas Republikai (DĀR).

Par lēmumprojektu nobalsoja 92 deputāti.

Saeima lūgs Dānijas parlamentu un tiesībaizsardzības iestādes sniegt atbalstu Latvijas kompetentām iestādēm, rodot risinājumu, lai Misāne netiktu izdota DĀR. Lēmumprojekts sagatavots, jo Misāne patlaban atrodas apcietinājumā Dānijā un šīs valsts tiesu iestādes ir lēmušas par viņas izdošanu DĀR kriminālvajāšanai par šajā valstī iespējami izdarītiem likumpārkāpumiem.

Lasi vēl “Ir aizdomas, ka notiek politiska spēle.” Dānijā arestētās Kristīnes Misānes māsa pauž bažas par notiekošo

3 komentāri