Bordāns: JKP izveidota valdība ir visreālākais variants

10 komentāri
Bordāns: JKP izveidota valdība ir visreālākais variants
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Darbu pie nākamās iespējamās valdības sastāva sāk prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Jānis Bordāns (JKP), kurš intervijā “900 sekundēm” arī apliecināja vairākus iespējamos ministrus.

Jau ziņots, ka valdības izveidei Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nominētajam premjerministra amata kandidātam Jānim Bordānam dotas divas nedēļas.

Sarunas par iespējamo valdību sāktas drīz pēc Bordāna nominēšanas. JKP jau esot tikusies ar “KPV LV” un Nacionālās apvienības pārstāvjiem. Sarunas esot noslēgušās trešdien ap plkst. 21.00. Savukārt “Attīstībai/Par!” esot piekritusi tikties šodien. Dienas beigās Bordāns sola sniegt konkrētāku informāciju.

JKP līderis apstiprināja, ka iekšlietu ministra amatā patiešām virzīs Jutu Strīķi. JKP vēlas paturēt galveno amatu Finanšu ministrijā. Savukārt kā iespējamais ārlietu ministrs tiek izskatīts “Jaunās Vienotības” deputāts Edgars Rinkēvičs, kurš arī iepriekšējā sasaukumā veica šā amata pienākumus.

Arī Aizsardzības un pārējo ministriju potenciālie vadītāji gandrīz esot zināmi, taču precīzāku informāciju Bordāns sola paust tikai pēc tikšanās ar “Attīstībai/Par!”.

Runājot par Arta Pabrika (AP) un Alda Gobzema (“KPV LV”) atrašanos pie kādas no ministriju stūres, Bordāns atzina, ka abu politiķu pārstāvētās partijas vēl nav izteikušas konkrēti savu redzējumu.

Bordāns arī uzsvēra, ka JKP izveidota valdība esot visreālākais no variantiem, tāpēc partija kolēģiem piedāvāšot skaidru un stingru sarunu grafiku, sagaidot adekvātu reakciju un bez laika vilcināšanas. Partneriem esot jābūt konstruktīviem, saprotot, cik vispār ir reāla cita valdība.

Saruna ar Jāni Bordānu

10 komentāri