Komentāri
Bijušais Saskaņas deputāts izdod grāmatu par Latvijas vēsturi ar “asu diplomātisku sižetu”
Foto: LETA

Saskaņas deputāts Nikolajs Kabanovs izdevis grāmatu Sekreti Latvijskoj diplomatiji (Latvijas diplomātijas noslēpumi), kas ir “paredzēta lasītājiem, kas interesējas par vēsturi un ārpolitiku”.

N. Kabanovs ir savācis Latvijas Nacionāla arhīvu materiālus par 1940.-1990. gadu periodu, kad Latvijai nebija valsts suverenitātes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grāmatā ir akcentēti divi galvenie periodi: Otrais pasaules karš un Aukstā kara beigas. “Vienā posmā Latvijas diplomātijai bija nelabvēlīga lielvalstu konjunktūra, otrā viņiem izdevās izmantot PSRS vājumu un sabrukumu Latvijas neatkarības atjaunošanai. 80.gadu beigās Latvijas trimdas aktīvistiem pievienojas t.s. komunisti reformatori, daži no viņiem cerībā uz varas sadaļu jaunā sistēmā,” tā par grāmatas saturu stāsta pats N. Kabanovs.

“Vesela virkne asu diplomātisko sižetu balstās uz konkrētiem arhīvu materiālu pamatiem, ka arī uz ekskluzīviem intervijām, kas autoram sniedza pēdējais LPSR ārlietu ministrs Eižens Počs, pirmais atjaunotas Latvijas Republikas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns un viņa vietnieks Dainis Zelmenis, Latvijas sūtniecības Vašingtonā darbinieks un otrais Latvijas Republikas vēstnieks ASV Ojārs Ēriks Kalniņš un citi laikmeta liecinieki. Grāmata ilustrēta ar daudziem arhīva fotogrāfijām. Krievu valoda tekstam izvēlēta, lai apvienot latviešu, krievu un angļu valodas avotu saturu, padarot to par saprotamu visiem bijušās PSRS lasītājiem,” raksta N. Kabanovs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl