Bijušais Saskaņas deputāts izdod grāmatu par Latvijas vēsturi ar “asu diplomātisku sižetu”

Komentāri
Bijušais Saskaņas deputāts izdod grāmatu par Latvijas vēsturi ar “asu diplomātisku sižetu”
Foto: LETA

Saskaņas deputāts Nikolajs Kabanovs izdevis grāmatu Sekreti Latvijskoj diplomatiji (Latvijas diplomātijas noslēpumi), kas ir “paredzēta lasītājiem, kas interesējas par vēsturi un ārpolitiku”.

N. Kabanovs ir savācis Latvijas Nacionāla arhīvu materiālus par 1940.-1990. gadu periodu, kad Latvijai nebija valsts suverenitātes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grāmatā ir akcentēti divi galvenie periodi: Otrais pasaules karš un Aukstā kara beigas. “Vienā posmā Latvijas diplomātijai bija nelabvēlīga lielvalstu konjunktūra, otrā viņiem izdevās izmantot PSRS vājumu un sabrukumu Latvijas neatkarības atjaunošanai. 80.gadu beigās Latvijas trimdas aktīvistiem pievienojas t.s. komunisti reformatori, daži no viņiem cerībā uz varas sadaļu jaunā sistēmā,” tā par grāmatas saturu stāsta pats N. Kabanovs.

“Vesela virkne asu diplomātisko sižetu balstās uz konkrētiem arhīvu materiālu pamatiem, ka arī uz ekskluzīviem intervijām, kas autoram sniedza pēdējais LPSR ārlietu ministrs Eižens Počs, pirmais atjaunotas Latvijas Republikas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns un viņa vietnieks Dainis Zelmenis, Latvijas sūtniecības Vašingtonā darbinieks un otrais Latvijas Republikas vēstnieks ASV Ojārs Ēriks Kalniņš un citi laikmeta liecinieki. Grāmata ilustrēta ar daudziem arhīva fotogrāfijām. Krievu valoda tekstam izvēlēta, lai apvienot latviešu, krievu un angļu valodas avotu saturu, padarot to par saprotamu visiem bijušās PSRS lasītājiem,” raksta N. Kabanovs.

Lasi vēl