Bez Kariņa no “Jaunās Vienotības” valdībā varētu būt arī Reirs un Rinkēvičs

33 komentāri
Bez Kariņa no “Jaunās Vienotības” valdībā varētu būt arī Reirs un Rinkēvičs
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Jaunveidojamās valdības ministru sastāvs oficiāli vēl nav izziņots. Iespējamais premjers Krišjānis Kariņš (JV) uzvārdus sola nosaukt pirmdien. Taču TV3 Ziņām neoficiāli tas ir kļuvis zināms.

“Jaunajai Vienotībai” bez premjera pienākas arī finanšu un ārlietu ministru amati, kurus ieņems attiecīgi Jānis Reirs un Edgars Rinkēvičs.

“Attīstībai/Par!” paredzēts vadīt Aizsardzības ministriju, ko varētu darīt Artis Pabriks. Savukārt Juris Pūce varētu vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, bet Saeimā neievēlētā Ilze Vinķele – Veselības ministriju.

Nacionālajai apvienībai paredzētas tikai divas ministrijas – kultūras ministres amata kandidāte ir Dace Melbārde, bet vēlēšanās nepiedalījušais Kaspars Gerhards ir zemkopības ministra amata kandidāts.

Tikmēr Jaunā konservatīvā partija kā par izglītības jomu atbildīgo izvirzījusi Ilgu Šuplinsku. Partijas līderis Jānis Bordāns ir tieslietu ministra amata kandidāts, bet Tālis Linkaits kūrēs Satiksmes ministriju.

Visbeidzot, “KPV LV” iekšlietu ministra amata kandidāts ir Saeimā neievēlētais advokāts Sandis Ģirģens. Ekonomikas ministra amata kandidāts ir Didzis Šmits, bet Ieva Krapāne – labklājības ministra amata kandidāte.

33 komentāri