Bērziņš pieņēmis lēmumu par dalību 9. maija svinībās Maskavā

0 Komentāru
Bērziņš pieņēmis lēmumu par dalību 9. maija svinībās Maskavā
Foto: AFP/LETA

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam lēmums par to, vai piedalīties 9.maija “uzvaras dienas” svinībās Krievijas galvaspilsētā Maskavā, “ir bijis visu mūžu iekšā”.

Viņš gan neprecizēja, kāds lēmums ir pieņemts.

Prezidents pēc Saeimā notiekošajām diskusijām par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) ikgadējo ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos atzina, ka personīgi ir pieņēmis lēmumu, vai doties vai nedoties uz 9.maija svinībām.

“Man tas lēmums ir bijis visu mūžu iekšā,” viņš sacīja.

Prezidents arī norādīja, ka par savu lēmumu sākotnēji informēs uzaicinātājvalsti un tikai tad paziņos publiski.

Jautāts par laiku, kad tas varētu notikt, prezidents sacīja – “kad dzīve rādīs, kad tas ir nepieciešams, jo es neesmu viens šajā spēlē”.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne iepriekš, jautāta, vai Bērziņš plāno doties uz 9. maija pasākumiem Maskavā, sacīja, ka “ir pietiekami daudz laika, lai izvērtētu situācijas attīstību un pieņemtu lēmumu”.

Starp Maskavas uzaicinātajiem viesiem ir gan ASV prezidents Baraks Obama, gan Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns.
0 Komentāru