Komentāri

Simt cilvēku delegācija no Latvijas šodien Valsts prezidenta Andra Bērziņa vadībā apmeklē Norvēģiju. Vizīte ir svarīga, jo paver iespējas ne tikai stiprināt ekonomiskās attiecības ar tuvo Ziemeļvalsti, bet arī mazināt atkarību no Krievijas gāzes.

Pie Norvēģijas karaļa pils Latvijas Valsts prezidentu sveica ar monarhijām raksturīgu ceremonialitāti. Latvijas delegāciju bija ieradušies sagaidīt arī vietējie latvieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sagaidītāji bija atnākuši tautu tērpos un ar Latvijas karogu.

Pie pils pavadošo mūziku, kā arī abu valstu himnas spēlēja prāvs militārais orķestris. Tur prezidents Andris Bērziņš tikās ar Viņa Majetstāti Norvēģijas karali Haraldu V, pēc kura uzaicinājuma Latvijas pirmā persona apmeklē Oslo.

Ekonomikas jautājumi ir šīs vizītes centrā, jo aptuveni 100 cilvēku lielajā Latvijas delegācijā ir aptuveni 60 uzņēmēju. Abu valstu pārstāvji uzsvēra, ka saimnieciskās attiecības vajag stiprināt vēl vairāk, lai gan jau pašlaik tās ir ļoti ciešas.

Norvēģijā ļoti aktīvi ir celtniecības uzņēmumi no Latvijas, savukārt mūsu valstī darbojas vairākas plaši atpazīstamas norvēģu firmas. Tikko Latvijā sācis strādāt arī Norvēģijas informāciju tehnoloģiju uzņēmums VISMA.

Šodien un rīt notiekošā vizīte ir svarīga arī, lai stiprinātu Latvijas enerģētisko neatkarību no Krievijas. Ja pašlaik Latvijai dabasgāzi piegādā tikai Krievija, tad nākotnē Latvija varētu saņemt šo resursu arī no Norvēģijas, kas ir viena no lielākajiem dabasgāzes eksportētājiem pasaulē.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola šodien tikās ar Norvēģijas enerģētikas ministru, bet rīt viņa ieplānota saruna ar Norvēģijas investoriem, kuri interesējas par iespēju būvēt sašķidrinātās gāzes termināli Latvijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl