3 komentāri

Tas, ka Latvijas Valsts prezidentam ir šauras pilnvaras, bet plašs atbildības loks, kā arī tas, ka daudzos gadījumos Andris Bērziņš aktuālos procesus vērtēja citādāk, nekā tas tika pasniegts, bija galvenie iemesli, kādēļ viņš pieņēma lēmumu vairs nekandidēt otrajam prezidentūras termiņam. Tā Valsts prezidents pats skaidroja raidījumā 900 sekundes.

”Mana dzīve bijusi tāda, lai būtu rezultāts. Šis amats ir ar šaurām pilnvarām un plašām prasībām,” tā pauda Valsts prezidents. ”Tas ir mans personīgs lēmums pilnīgi droši. Nekad neesmu sekojis spēlei ”visi dara tā”, tas man šķiet nepieņemami. Tas ir mans lēmums,” sacīja A. Bērziņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Otrais – mana dzīves pieredze un informācija bieži vien liek lietas, procesus vērtēt citādāk, nekā tie tiek pasniegti. Šie ir divi pamatu pamati, pēc kā es arī vērtēju savu lēmumu,” sacīja A. Bērziņš.

”Es uzskatu cilvēks rīkojas tā, ka viņam ir dota iespēja pašam visu izvēlēties un rīkoties ar pilnu atbildību, ko mēs bieži vien aizmirstam. Tie ir pamata punkti, no kā es vadījos arī, pieņemot šo lēmumu.

Viņš sarunā ar LNT raidījumu 900 sekundes vairākkārt akcentēja, ka lēmumu vairs nekandidēt otrajam prezidentūras termiņam ir pieņēmis pats.

Tāpat pašreizējais Valsts prezidents noraidīja izskanējušo versiju, ka pieteikties otrajam prezidentūras termiņam viņam nav ļāvis vājais politiskais atbalsts. ”Ja es būtu gribējis precīzi saprast, cik liels ir politiskais atbalsts, es būtu ticies ar visām partijām, bet to nedarīju. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir tā bāze, kas ļāva man iet uz priekšu. Iemesli tomēr ir citi. Es uzskatīju, ka tas man nav vajadzīgs,” sacīja A. Bērziņš.

Skaties video!

Jau ziņojām – Latvijas pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš 10. aprīlī paziņoja, ka nekandidēs nākamajam prezidentūras termiņam.

TOP komentāri

 • muris
  0 0 0

  muris

  Uzskatu, ka Bērziņa k-gs ir labs prezidents. Ļoti žel, ka viņš izlēmis nekandidēt nākošajam termiņam, taču cienu viņa lēmumu.
 • vecamamma
  0 0 0

  vecamamma

  ...jautājums: vai ir tiesīgs vadīt Latvijas valstī, kam nav pēc profesijas augstākais amats jurists, kas labi pārziņā LATVIJAS VALSTS MĒROGĀ?...
 • hugo

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl