2 komentāri

Veselības ministrs un Saeimas deputāts Guntis Belēvičs ir saucams pie atbildības par viena miljona eiro aizdevuma nedeklarēšanu. Saeimas Mandātu komisija šodien, 30. septembrī, vienbalsīgi nolēma piekrist izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai. Par to gan vēl būs jālemj arī Saeimas sēdē. 

“Uzskatu, ka neesmu neko pārkāpis”, “lūdzu mani administratīvi nesodīt” – tā Guntis Belēvičs raksta paskaidrojumā Valsts ieņēmumu dienestam (VID). “Gadījumā, ja jūs tomēr nolemjat mani sodīt, lūdzu pieņemt lēmumu par manis saukšanu pie administratīvās atbildības, dodot man iespēju samaksāt soda naudu – 350 eiro – bez manis publiskas pazemošanas Saeimā,” tā VID amatpersonām paskaidrojumā lūdz veselības ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču no šīs “pazemošanas” izvairīties nav iespējams, jo deputāti bauda imunitāti un sodīt viņus var tikai ar Saeimas piekrišanu, par ko parlaments lemj atklāti.

Šodien Mandātu komisijas deputātus Guntis Belēvičs lūdza piekrist viņu izdot administratīvai sodīšanai, lai par savu taisnību varētu cīnīties tiesā.

Skaties foto:

 

Guntis Belēvičs, veselības ministrs:

Es neesmu vainīgs, bet mana vienīgā iespēja pierādīt to, ka es neko neesmu pārkāpis, ir tiesā. Tāpēc lūdzu izdot mani sodīšanai, lai es tālāk varu attiecīgi rīkoties. Šī nav nekāda manis politiska vajāšana vai kaut kas tamlīdzīgs.

Deputāti vienbalsīgi piekrita ļaut Belēviču saukt pie atbildības, pirms tam lūdzot paskaidrot, kā iespējams aizmirst deklarēt miljona aizdevumu.

Belēvičs skaidro, ka kļūdījies pirmo reizi mūžā aizpildot amatpersonas deklarāciju. Darījumus ģimenes lokā viņš neiegrāmatojot un tāpēc arī aizmirsis norādīt, ka dēlam aizdevis miljonu, ko aizņēmies bankā. Kad kļūdu sapratis, viņš pats vērsies VID, bet bijis jau par vēlu, lai iesniegtu deklarācijas labojumus.

Veselības ministrs Belēvičs ”nejauši aizmirst” deklarēt miljonu, ko aizdevis dēlam

”Tas tika izdarīts ģimenes locekļu starpā, un jautājums, kā es varēju atcerēties visu iepriekšējo un citus darījumus? Tāpēc, ka tie bija starp mani kā fizisku personu un juridiskām personām. Juridiskās personas ved grāmatvedību, un visus tos darījumus es norādīju. Šo es tiešām aizmirsu,” tā taisnojas veselības ministrs.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • ES
    +1 +1 0

    ES

    Kārtējo reizi 100 gudrās galvas demonstrē darbības imitāciju.Lai kāda būtu attieksme personīgi pret Belēviča kungu,bet cilvēks kļūdu ieraudzīja, centās to labot,vinam ierēdņi deva padomu, izrādās, stulbu,un nu karina -pie "lielā zvana".Laikam nav, ko darīt.
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl