Komentāri

Belēvičs pret Belēviču – tāda situācija varētu izveidoties tiesā, kurā savulaik Veselības ministriju iesūdzējis toreizējais uzņēmējs, tagadējais veselības ministrs Guntis Belēvičs. Jaunais ministrs neslēpj arī to, ka grasās nomainīt darbiniekus, ar kuriem nevarēšot sastrādāties.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Veselības ministrijai šobrīd ir vairākas tiesvedības ar pašreizējā ministra Gunta Belēviča bijušo uzņēmumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bijušais Saules aptieku vadītājs Guntis Belēvičs savulaik tiesājies ar Veselības ministriju par Zāļu valsts aģentūras lēmumiem. Tagad viņš nokļuvis nometnes pretējā pusē. Interešu konfliktu ministrs nesaskata, gluži pretēji – ministra amatā pacientus aizstāvēt būšot daudz vieglāk.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) LNT Ziņām gan norādīja, ka Belēviča iespējamais interešu konflikts pašlaik neesot tā redzeslokā.

Tiesā pret Veselības ministriju Belēvičs vērsies vairākkārt. Sūdzību iemesls ir Zāļu valsts aģentūras atteikums ļaut izsniegt pacientam Latvijā nereģistrētus medikamentus. Patlaban tiesā ir divas lietas, kas skar konkrētus pacientus un medikamentus.

”Lai mazinātu Zāļu valsts aģentūras darbinieku vēlmi aizskart ar likumu aizsargātas pacientu tiesības, es vienmēr uzskatīju par nepieciešamu uzsākt šādas tiesvedības,” norāda pats Belēvičs.

Ministrs gan sola neiejaukties uzsāktajās tiesvedībās, tikmēr izmaiņas Zāļu valsts aģentūras darbā jau tiek plānotas. Turklāt tādas var skart visus, kas kavē pacienta piekļuvi veselības aprūpei.

Guntis Belēvičs, Veselības ministrs:

Ja ir atbildīgas amatpersonas, kuras gadiem ilgi ir likušas šķēršļus un nevar mainīties, es visiem piedāvāšu mainīties, bet, ja nevarēs mainīties, nu tad viņiem jāsaprot, ka neaizstājamu cilvēku nav.

Kamēr īsti nav skaidrs, tieši kādas izmaiņas sagaida Zāļu valsts aģentūru, divas augstas veselības nozares amatpersonas darbu mainīs. Belēvičs neslēpj, ka vēlējies ”aizrotēt” ministrijas valsts sekretāru Rinaldu Muciņu, tomēr Nacionālā veselības dienesta vadītāja Māra Taubes aiziešana ministram bijusi negaidīta. Taube stāsta, ka esot noguris no darba, taču tajā pašā laikā viņš neslēpj, ka bijušas arī bažas par spēju sastrādāties.

Māris Taube, Nacionālā veselības dienesta vadītājs:

Tas būtu nekaunīgi teikt no manis teikt, ka ministrs ir pilnīgi klaji licis man manīt, ka es neesmu derīgs. Es domāju, ka tā nav. Taču, kā būtu tālāk, kā mums izveidotos sadarbība un attīstītos citi jautājumi, kas būtu jārisina… Es neesmu drošs, ka es būtu tas īstais cilvēks un viņam vispiemērotākais.

Veselības jomas pārstāvji neizslēdz iespēju, ka nozarē gaidāmas arī citas kadru maiņas.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl