Bēgot no “Putina Krievijas”: Latvija kļūst par mājvietu tiem, kuri nevēlas dzīvot pašreizējā Krievijas režīmā

2 komentāri
Bēgot no “Putina Krievijas”: Latvija kļūst par mājvietu tiem, kuri nevēlas dzīvot pašreizējā Krievijas režīmā
F64

Līdz ar neatkarības atgūšanu, pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) un NATO, Baltijas valstis kļuvušas par mājvietu tiem Krievijas iedzīvotājiem, kuri nevēlas dzīvot pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmā, vēsta raidorganizācija “CNN”.

“CNN” Rīgā tikās ar uzņēmēju Pāvelu Pereverzevu un medija “Meduza” redaktori Gaļinu Timčenko.

Timčenko Krieviju pameta 2014. gadā, to viņa izdarījusi pēc tam, kad atlaista no darba medijā “Lenta.ru”. Viņa uzskata, ka atlaišana notikusi pēc Kremļa pavēles.

“Pēc Krimas aneksijas Krievijas medijos notika “tīrīšana”. Kremlis sadragāja mediju redakcijas un aizstāja vairākus redaktorus ar Krelim draudzīgiem redaktoriem,” skaidro Timčenko un atklāj, ka tikusi atlaista neilgi pēc reportāžas par Krimas aneksiju.

Līdz ar Timčenko atlaišanu, no amata atkāpušies arī vairāki žurnālisti – daļa no viņiem pievienojās Timčenko lēmumam pārvākties uz Latviju un tagad kopīgi veido Rīgā bāzēto tiešsaistes mediju “Meduza”.

“Cilvēki šeit runā krievu valodā. Šeit ir ļoti vienkārši, stingri un pārredzami uzņēmējdarbības noteikumi. Mums nav nekādu problēmu ar vietējo varu,” par dzīvi Latvijā min Timčenko.

Tāpat Timčenko intervijā ar “CNN” atklāj, ka pametusi Krieviju nelabprātīgi, bet jutusi, ka citas izejas nav.

“Manā gadījumā – viņš [Putins] zog manu nākotni. Es atminos 90. gadus, kad varēja sajust brīvību…Tad kaut kas mainījās, un tagad mums vairs nav nākotnes,” bilst Timčenko.

Latviju par savu jauno mājvietu kopš 2011. gada sauc arī uzņēmējs Pāvels Pereverzevs, kurš uz Latviju pārcēlies kopā ar savu ģimeni un izveidojis kafejnīcu Vecrīgā – “Babooshka”.

Pāvels Pereverzevs tolaik izmantojis Latvijā pieņemto likumu par uzturēšanās atļaujas saņemšanu, ieguldot nekustamajā īpašumā vairāk nekā 94 000 dolāru. Viņš uzver, ka pametis Krieviju, lai nodrošinātu ģimenei labākus dzīves apstākļus.

“Lēmums nebija saistīts ar politiku, bet gan ekonomiku. Šeit dzīve ir viegli paredzama. Latvijā nodokļi ir augstāki, bet vismaz ir saprotams, kādi tie ir,” skaidro Pereverzevs un min, ka aizvien nav izlēmis, vai dosies balsot svētdien, 18. martā notiekošajās Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Jau vēstīts, ka svētdien, 18. martā, Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, taču visā priekšvēlēšanu kampaņas laikā tās nav radījušas kaut mazāko intrigu, jo faktiski neviens nešaubās, ka tajās kārtējo reizi uzvarēs līdzšinējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins.

Svētdien, Rīgā pie Krievijas vēstniecības izveidojusies gara cilvēku rinda. Kā novērojusi foto aģentūra ”F64”, pie Krievijas vēstniecības pulcējies liels skaits cilvēku, lai piedalītos vēlēšanās.

2 komentāri