Bēgļu epopeja: Vienotība ir vienīgā partija, kas gatava diskutēt par papildu migrantu uzņemšanu

1 komentārs
Bēgļu epopeja: Vienotība ir vienīgā partija, kas gatava diskutēt par papildu migrantu uzņemšanu
Foto: LETA

Vienotība ir vienīgā valdības partija, kas gatava diskutēt par 526 bēgļu uzņemšanu papildus 250 patvēruma meklētājiem, kurus Latvija jau piekritusi uzņemt. Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība šādai iespējai pašlaik saka stingru “nē”.

Vienotības vadītā Ārlietu ministrija brīdinājusi, ka, ja Latvija neatbalstīs patvēruma meklētāju uzņemšanu, sagaidāmas nopietnas politiskas, finansiālas un juridiskas sekas.  Jautājuma dēļ apdraudēta valdības stabilitāte, pirmdien žurnālistiem atzina Vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

“Savā ziņā ir iestājusies konstitucionāla krīze, jo valdība, kurai ir parlamenta vairākums, nespēj pieņemt lēmumu jautājumā, kas ir svarīgs,” teic Āboltiņa.

Latvijas pozīcija ir tāda, ka tai pašlaik pozīcijas nav, jo koalīcijas partijas par vienotu nostāju nevar vienoties. Tāpēc atbildīgais ministrs Rihards Kozlovskis šodien nedevās uz Briselē notiekošo Eiropas Savienības iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmi par bēgļu jautājumu. Latvija šajā sēdē tiek pārstāvēta zemākā līmenī.

Lai gan Āboltiņa cer, ka situāciju varētu atrisināt prezidents Raimonds Vējonis, pagaidām par to nekas neliecina. Prezidents pirmdien runāja arī ar Zaļo un zemnieku savienību, bet poliskais spēks joprojām stingri iestājas pret papildu bēgļiem Latvijā.

1 komentārs