Bēgļi jau kļuvuši par slavenībām. Karstās debates Saeimā to tikai apliecina

1 komentārs
Bēgļi jau kļuvuši par slavenībām. Karstās debates Saeimā to tikai apliecina
Foto: LETA

Pagaidām tikai uz papīra atrodamie 250 Āfrikas bēgļi, kurus Latvijai drīzumā nāksies uzņemt, savā ziņā jau atzīstami par slavenībām. Debates par viņiem nerimst ne ierēdņu kabinetos, ne Saeimā. Latvijas parlaments pēc kārtējām asajām diskusijām šodien tomēr noraidīja opozicionāru ieceri – likt premjerei skaidroties par to, kā tieši Latvija izlēmusi uzņemt šos bēgļus.

Šovasar valdību sašūpoja bēgļi – Saeimai ārkārtas sēdē nācās lemt, vai pieprasīt skaidrojumu no valdības par lēmumu brīvprātīgi uzņemt Latvijā 250 patvēruma meklētājus.

Šādu iniciatīvu bija iesniegušas opozīcijas partijas un koalīcijas dumpinieki – nacionālā apvienība. Vasarā deputāti par to nenobalsoja kvoruma trūkuma dēļ, tāpēc pirmajā rudens sēdē bēgļi atkal bija parlamenta darba kārtības centrālais jautājums. Un opozīcija savas domas nebija mainījusi.

Skaties foto:

Tomēr nacionāļi ar bēgļu uzņemšanu bija samierinājušies. Viņu nostāju debatēs pārstāvēja Rihards Kols, kurš tieši bēgļu strīdu dēļ zaudēja ministru prezidentes parlamentārā sekretāra amatu. Viņš skaidroja, ka nacionālā apvienība tagad iesniegs jaunus likuma grozījumus, lai par bēgļu uzņemšanu nākotnē vienmēr lemtu parlaments, nevis valdība.

Kad parlaments bija noraidījis paskaidrojumu prasīšanu no valdības, opozīcija izspēlēja nākamo kārti – prasīja šo jautājumu nodot Nacionālās drošības komisijai. Tas it kā palīdzēšot labot valdības kļūdas, skaidrojot bēgļu jautājumu sabiedrībai.

Tomēr arī to koalīcijas partijas noraidīja. Ja pārmetumi ir par atklātības trūkumu, lemjot par bēgļiem valdībā, Nacionālās drošības komisija nebūšot izeja. “Nacionālās drošības komitejas sēdes ir slēgtas, un tas nozīmē, ka Bondara kungs vienkārši piedāvā no vienām slēgtām durvīm aiziet aiz citām. Savukārt pēc tam informēs kāds sabiedrību par neveiksmīgu komunikāciju, kas tiek pārmesta MK pārstāvjiem. Un atkal varēs stāstīt – viņi jau nepasaka visu,” norāda Solvita Āboltiņa.

Arī šajā balsojumā opozīcija zaudēja. Līdz ar to bēgļu jautājuma apspriešana parlamentā šobrīd ir beigusies bez rezultāta.

Skaties video:

1 komentārs