Barnjē: Ja Lielbritānija vēlas no ES izstāties juridiski sakārtotā veidā, “Brexit” līgums ir vienīgā iespēja

Pievienot komentāru

Dažas dienas pirms amatā stāsies Lielbritānijas jaunais premjerministrs Rīgā ieradies Eiropas Savienības (ES) galvenais “Brexit” sarunu vedējs Mišels Barnjē.

Lielbritānijai no ES bija jāizstājas jau 30. martā, taču šķiršanās joprojām nav notikusi, jo britu parlaments trīsreiz noraidījis izstāšanās nosacījumus jeb “Brexit” līgumu.

Šķiršanās jaunais datums ir 31. oktobris. Mišels Barnjē apmeklē dalībvalstu galvaspilsētas, lai gatavotos “Brexit” sarunām ar britu nākamo premjeru. LNT Ziņām viņš sacīja, ka vienīgais veids, kā novērst haotisku izstāšanos, ir tomēr vienoties, ka Lielbritānija apstiprina “Brexit” līgumu.

“Mēs esam gatavi tikties un sadarboties ar viņu, pamatojoties uz izstāšanās līgumu. Mūsu pozīcija ir ļoti skaidra. Divu gadu ilgās sarunās ar Apvienotās Karalistes premjerministri un viņas valdību panācām vienošanos, lai izstāšanās būtu tiesiski sakārtota. Un, ja Apvienotā Karaliste vēlas izstāties juridiski sakārtotā veidā, šis līgums ir vienīgā iespēja,” norādīja Barnjē.

Britu Konservatīvās partijas balsojumā nākamnedēļ tiks izšķirts, – premjers būs Boriss Džonsons vai Džeremijs Hants. Viņi abi apņēmušies pārskatīt izstāšanās nosacījumus. Un tas tikai vairojis bažas, ka Apvienotās Karalistes un ES “laulība” tiks šķirta bez “Brexit” līguma.