Baraņņiks atstādināšanu no Rīgas vicemēra amata saista ar vēlmi atjaunot “Rīgas Centrāltirgus” valdi

Pievienot komentāru

Līdzšinējā Rīgas vicemēra Vadima Baraņņika (NDF) atstādināšana no amata saistīta ar pašvaldības vadītāja Oļega Burova (GKR) vēlmi atjaunot AS “Rīgas centrāltirgus” valdi, komentējot domes vadītāja lēmumu veikt izmaiņas pašvaldību kapitālsabiedrību vadībā, aģentūrai LETA pauda Baraņņiks.

Baraņņiks sacīja, ka, viņaprāt, otrdien domes ārkārtas sēde sasaukta tikai tāpēc, lai, panākot Baraņņika atstādināšanu no amata, atjaunotu viņa atlaisto “Rīgas centrāltirgus” valdi.

“”Rīgas centrāltirgus” valde ir pieļāvusi virkni pārkāpumu un zaudēja uzticību, taču šodien tā zibenīgi atjaunota,” pauda politiķis, piebilstot, ka, viņaprāt, tas noticis tādēļ, lai nodrošinātu iespēju pagarināt Rūpniecības tirgus nomas līgumu. Baraņņiks uzskata, ka šis līgums pilsētas iedzīvotājiem nav izdevīgs, tāpēc viņš iepriekš pieņēmis lēmumu to nepagarināt.

“Tieši pēc tam sākās arī visi procesi. Kuluāros sākumā mēģināts pierunāt partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) frakciju piekrist manai atlaišanai, kas sākotnēji nesanāca. Tad sekoja partijas “Saskaņa” ultimāts. Pēc tam notikusi apzināta GKR maldināšana, kā rezultātā GKR piekrita parakstīties par manu atstādināšanu no amata,” norišu gaitu savā skatījumā iezīmēja Baraņņiks.

Kontekstā ar Rīgas mēra lēmumu atstādināt pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdi Baraņņiks akcentēja, ka neredz iespējamos pārkāpumus, par ko valde būtu atlaižama. Atgādinot problēmsituāciju, kas saistīta ar “PNB” bankas darbības pārtraukšanu, Baraņņiks pauda, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” nav vainīgs pie “PNB” kraha, turklāt uzņēmums mēģinājis nākt pretim klientiem, kuru konti reģistrēti minētajā bankā.

Savukārt lēmumu par pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” padomes locekli apstiprināt līdzšinējo uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Ernestu Saulīti Baraņņiks komentē atturīgi, vien uzsverot, ka, visticamāk, Saulītis nebūtu viņa pirmā izvēle šim amatam.

“Viņš nebija vienīgais pretendents, viņš nebija prioritāte. Esmu izpētījis dažādus kandidātus, bet konkrētus vārdus negribu nosaukt. Saulītis ir labs speciālists, bet es skatījos arī uz citiem kandidātiem,” teica deputāts.

Kā ziņots, Burovs nolēmis atcelt “Rīgas namu pārvaldnieka” valdi, kā arī atjaunojis amatos Baraņņika atstādinātos “Rīgas centrāltirgus” valdes locekļus.

Rīgas domnieki šodien ar balsu vairākumu atcēla no amata līdzšinējo vicemēru Baraņņiku. Līdz ar viņa atbrīvošanu visas trīs viņa pārraudzībā bijušās kapitālsabiedrības – “Rīgas centrāltirgus”, “Rīgas satiksme”, un “Rīgas namu pārvaldnieks” – nonāca Burova pārziņā.