Baltijas valstis pauž gandarījumu par Somijas iesaistīšanos dzelzceļa projektā “Rail Baltica”

2 komentāri

Baltijas valstis pauž gandarījumu par Somijas iesaistīšanos dzelzceļa projektā “Rail Baltica”, taču tā turpmākā attīstība lielā mērā būs atkarīga no gaidāmā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta.

“Rail Baltica” bija viens no galvenajiem jautājumiem pirmdien, 4. februārī, Rīgā notikušajā Baltijas valstu premjeru sanāksmē.

Būvēt sliežu ceļus plānots jau 2021. gadā, taču vēl nav pārliecības par to, vai tam būs nauda. Tādēļ pirmdien pausts Baltijas valstu kopīgs viedoklis, ka ES daudzgadu budžetā nedrīkst samazināt finansējumu Kohēzijas politikai. Tas ir kritiski svarīgi, lai Baltijas valstis varētu īstenot vērienīgus infrastruktūras projektus.

“Priekšlikums, kas nāk no Eiropas komisijas un Eiropas Parlamenta, ir apstiprinājums, ka 30% paliek uz visiem Eiropas projektiem, kur “Rail Baltica” ir tai skaitā iekšā. Ja tas tā nepaliek, tad ir grūti, jo no Baltijas valstu kohēzijas naudām tiešā finansējuma varētu nepietikt,” norādīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Sanāksmē piedalījās Krišjānis Kariņš, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis un Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss. Premjerministrs Jiri Ratass uz tikšanos neieradās tehnisku iemeslu dēļ – sliktie laikapstākļi radījuši problēmas viņa lidmašīnai.