Balsu pirkšana vēlēšanās! DP sākusi divus kriminālprocesus

Komentāri
Balsu pirkšana vēlēšanās! DP sākusi divus kriminālprocesus
Kaspars Krafts / f64

Par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus Drošības policijas (DP) sākusi divus kriminālprocesus,  informēja DP.

Kriminālprocesi ir uzsākti par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar 3.jūnija pilsētas domes un novada domes vēlēšanām.

Rēzeknē, iespējams, notikusi vēlētāju balsu pirkšana

Kriminālprocesi sākti, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par Krimināllikuma 90.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus – pazīmēm.

Ņemot vērā, ka kriminālprocesu ietvaros notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu gaitu.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Vienlaikus DP aicina informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās personas, kurām ir šāda veida informācija, aicinātas fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu.

DP pateicas Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir informējuši par iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar 2017.gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanām.

Lasi vēl