2 komentāri

Balsu pirkšana 12. Saeimas vēlēšanās ir notikusi – tagad to var droši apgalvot arī juristu klātbūtnē. Rēzeknes tiesa par to notiesājusi kādu bezdarbnieku, kurš savu vainu atzinis, sakot, ka tādā veidā esot centies piepelnīties.

Tikmēr deputāts Dzintars Zaķis, kura labā balsis pirktas, joprojām noliedz saistību ar to. Turklāt arī iespēja, ka tiesas procesi varētu mainīt vēlēšanu rezultātus, ir niecīga.

Kāds Jevgeņijs Brovčenko vakar Rēzeknes tiesā saņēma sodu – 100 piespiedu darba stundas – par noziegumu, kurā pats bija atzinies.

Viņš esot pircis balsis par labu Vienotības politiķim Dzintaram Zaķim. Brovčenko par desmit eiro esot uzpircis trīs citus vēlētājus, par ko pats saņēmis atalgojumu. No kā, viņš gan neatzinās. Tomēr pats Saeimā ar negaidīti lielu atbalstu iekļuvušais Zaķis joprojām uzstāj, ka viņš apsūdzēto vispār nepazīstot un viņa rīcības motīvus izskaidrot nemākot.

Deputāta mandātu nolikt Zaķis pats negatavojas. Savukārt Centrālajā vēlēšanu komisijā skaidro, ka Saeimas vēlēšanu rezultāti varētu tikt pārskatīti, kad notiesājošais spriedums stāsies spēkā. Tomēr arī tad faktiskas izmaiņas Saeimas sastāvā nav gaidāmas.

Ja kritiskais skaits tiktu sasniegts, vienam no Vienotības deputātiem savs Saeimas mandāts būtu jānoliek Saskaņas pārstāvja labā.

Tomēr tas, visticamāk, nebūtu Dzintars Zaķis, bet gan Janīna Kursīte, kura no Latgalē kandidējušajiem Vienotības deputātiem saņēma vismazāk plusu.

Jāatgādina, ka Saeimas vēlēšanās Zaķis pēkšņi saņēma simtiem plusiņu vairākos mazos vēlēšanu iecirkņos Latgalē, kur atbalsts Vienotībai parasti ir zems.

Tas, cik balsu kopā izrādīsies nederīgas, gan varētu parādīties vien tad, kad noslēgsies visas ar to saistītās lietas – šobrīd tiesās tādu ir vismaz trīs. Turklāt, kā norāda tiesību eksperts Arvīds Dravnieks, – situācija pat tad būtu neskaidra.

Otra iespēja būtu vienkārši jaunu vēlēšanu sarīkošana vai arī visu konkrētā vēlēšanu iecirknī saņemto balsu neieskaitīšana vēlēšanu rezultātos.

Tomēr Dravnieks norāda, ka tas nav jautājums, kas būs atkarīgs no krimināllietu rezultātiem. Jau neilgi pēc vēlēšanām Augstākā tiesa atteicās to darīt.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Protams, ka nav ko mainīt, būtu jāmaksā kompensācijas, bet vajadzētu atcerēties nākošajās vēlēsanās.
  • Raimonds Cellers

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl