Balsu pārskaitīšana trijos iecirkņos nav ietekmējusi jaunievēlētās Rīgas domes sastāvu

Pievienot komentāru

Pēc balsu pieskaitīšanas trīs vēlēšanu iecirkņos ceturtdien, 17. septembrī, kļuvis skaidrs, ka balsu pārskaitīšana trijos iecirkņos nav ietekmējusi jaunievēlētās Rīgas domes sastāvu, vēsta TV3 Ziņas.

Balsu pārskaitīšana ceturtdien sākās plkst. 17.30 Rīgas Kongresu namā. Pirmā stāva zālē aiz norobežojošās lentes pie galdiem sasēdušies iecirkņu darbinieki. Viņu uzdevums – kopumā atvērt 661 aploksni un rīdzinieku balsis pieskaitīt jau zināmajiem vēlēšanu rezultātiem. Visam sekoja līdzi atsevišķu partiju deleģēti novērotāji un mediji. Darbs noritēja rūpīgi, lai kļūdas neatkārtotos.

Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins apstiprināja, ka viss noritējis labi. “Man liekas, ka ļoti normāli, bez stresa. Nav bijis liels skaits vēlētāju, kuri nogurdinājuši pa dienu komisiju. (..) Domāju, arī ātrāk strādā,” viņš pauda.

Rīgas 74. iecirknis savas iepriekš kļūdaini apzīmogotās 34 balsis bija saskaitījis jau nepilnas pusstundas laikā. Komisija gan uz mediju jautājumiem atbildēt atteicās. Neilgi pēc tam izdrukāts arī protokols. Nekādu pārsteigumu nav – balsis bija sadalījušās vienmērīgi. Arī citos iecirkņos pēc balstu pārskaitīšanas tās sadalījušās vienmērīgi.

Līdz ar to nav mainījies ne partiju iegūto mandātu sadalījums Rīgas domē, ne arī pašvaldībā ievēlētie deputāti.

Jau ziņots, ka kopumā 661 rīdzinieku balss šajās vēlēšanās vēl pirms laika bija atzīta par nederīgu. Iemesls – šāds skaits vēlēšanu aplokšņu nebija apzīmogots, vai arī tas netika izdarīts korekti.

Lasi vēl: Rīgas domes vēlēšanu balsis trijos iecirkņos varētu pārskaitīt trešdien vai ceturtdien

Taču vēlāk pēc tiesas lēmuma, kas apmierināja vairāku partiju prasību, Centrālajai vēlēšanu komisijai iepriekš par nederīgajām vēlēšanu zīmes pieskaita nu jau zināmajiem rezultātiem. Tāpat aplūko šo: Tiesa uzdod CVK pārskaitīt Rīgas domes vēlēšanu balsis trijos iecirkņos, pieskaitot arī par nederīgām atzītās aploksnes

Centrālā vēlēšanu komisija iepriekš prognozējusi, ka balsu pārskaitīšana nemainīs domē ievēlēto partiju sarakstus. Taču atzīst, ka ir grūti prognozēt, vai pieskaitītās balsis nevarētu veikt kādas korekcijas patlaban ievēlēto deputātu sastāvā.