Komentāri

Cīņa par izmaiņām Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtībā iedzinusi ķīli koalīcijas partiju vidū un devusi pirmo nopietno triecienu valdības stabilitātei. Saeimas vairākums šodien noraidīja priekšlikumu labot Satversmi, lai valsts prezidentu deputāti vēlētu atklāti, nevis kā līdz šim – slēgtā balsojumā.

Par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu iestājas divas no trīs koalīcijas partijām – Vienotība kā arī Nacionālā apvienībā, kas sagatavojusi labojumus Satversmē. Deputāti šodien lēma par to nodošanu izskatīšanai komisijās. Ar balsu vairākumu likumprojekts tika noraidīts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Priekšlikuma virzības uzsākšana tika apturēta tikai ar vienas balss pārsvaru. Šāda situācija nebūtu izveidojusies, ja vien sēdi nebūtu nokavējuši divi deputāti, kuri atbalsta prezidenta atklātu ievēlēšanu.

Kad kavētāji bija ieradušies, Vienotība un Reģionu apvienība lūdza atkārtot balsojumu par Satversmes labojumiem. Tomēr arī tas beidzās bez rezultāta, jo Saeima pēkšņi bija kļuvusi lemt nespējīga.

Saeimas priekšsēdētāja nolēma, ka jābalso trešo reizi.

Lai balsojumu izgāztu, priekšlikuma oponenti no partijas Saskaņa, No sirds Latvijai un arī koalīcijas partneri — Zaļo un zemnieku savienība, īstenoja taktiku, kas tiek izmantota ļoti reti — viņi balsojumā nepiedalījās. Kā skaidro Saskaņas līderis Jānis Urbanovičs, tas tika darīts, lai sodītu kavētājus.

Lai pārliecinātos, vai kvoruma trūkuma dēļ Saeimas šīsdienas sēde jāslēdz, notika deputātu klātbūtnes reģistrācija, kas Saeimas priekšsēdētāju samulsināja.

Pārtraukums ieilga 20 minūšu garumā, kura laikā tika spriests, kā tālāk organizējams Saeimas darbs. Deputāti nolēma, ka par Satversmes labojumiem šodien vairs netiks lemts.

Ināra Mūrniece, notikušo nosaucot par “spēlītēm” ar prezidenta ievēlēšanas kārtību, uzskata, ka deputātiem par šīsdienas rīcību nāksies atbildēt vēlētāju priekšā.

Taču krietni asāk reaģējušas abas lielākās koalīcijas partijas. Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība viena otru pat apsūdz valdības krišanas provocēšanā.

Par spīti tam, ka ZZS un Vienotība tagad nostājušās uz kara takas, neviena no varas partijām pagaidām nepieļauj iespēju gāzt valdību.

Šo dienu Saeimā var uzskatīt par partiju muskuļu demonstrēšanu pirms maijā plānotajām prezidenta vēlēšanām. Un kā liecina šīsdienas notikumi, intriga, kurš slēgtajā balsojumā tiks ievēlēts par valsts pirmo amatpersonu, ir kļuvusi tikai lielāka, jo pierādījies, ka balsojumos nav skaidras robežas starp koalīciju un opozīciju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl