Komentāri
Baidens: neticam, ka Krievijai ir tiesības darīt to, ko tā dara
(Foto: LETA)

Šorīt, 7. februārī, Maskavā noslēgušās vakar sāktās Krievijas, Vācijas un Francijas līderu sarunas par iespējām panākt mieru Ukrainā. Vairākas stundas ilgušās tikšanās iznākums tiek vērtēts pretrunīgi, bet plāna detaļas atklātas netiek. Krīze Ukrainā ir arī viens no galvenajiem tematiem šodien Minhenes drošības konferencē, kur Ukrainas prezidents demonstrēja jaunus pierādījumus Krievijas agresijai.

Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands noslēdzis diplomātisko misiju, kas pēc kauju intensificēšanās Austrumukrainā tika uzsākta Kijevā un noslēdzās Maskavā. Olands jaunākos centienus panākt mieru nosauca par vienu no pēdējām iespējām izvairīties no kara Ukrainā un atklāja, ka jaunais plāns paredz izveidot demilitarizētu zonu ap pašreizējo frontes līniju, bet plašāka informācija par sarunu iznākumu netiek sniegta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kremļa amatpersonas vien ziņo, ka darbs pie viedokļu saskaņošanas tiek turpināts. ”Dokumentā tiks iekļauti Ukrainas prezidenta priekšlikumi un priekšlikumi, kurus šodien formulēja un pievienoja Krievijas Federācijas prezidents Putins. Protams, pēc tam ar šo tekstu un priekšlikumiem tiks iepazīstinātas visas konfliktā iesaistītās puses, lai tos pieņemtu,” norāda Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Krievija uzskata, ka jaunais miera plāns dod cerību panākt krīzes atrisinājumu. Optimistiski to vērtē Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs: ”Mēs uzskatām, ka ir visas iespējas sasniegt rezultātu un saskaņot rekomendācijas, kas ļaus reāli atraisīt konflikta mezglu. Svarīgi, lai visi apzinātos riska patieso mērogu. Ir laiks atteikties no ieraduma katru problēmu risināt atsevišķi, aiz kokiem neredzot mežu. Ir laiks situāciju novērtēt kompleksi. Pasaule šodien atrodas bīstama lūzuma punktā, kas saistīts ar vēsturisku laikmeta maiņu.”

Turpretī Vācijas kanclere Angela Merkele atzinusi, ka jaunākajiem centieniem apturēt asinsizliešanu Ukrainā veiksme nav garantēta: ”Pēc vakardienas sarunām Maskavā, kas mums bija ar Francijas prezidentu, nav skaidrs, vai tās būs veiksmīgas. Bet manā un Francijas prezidenta skatījumā noteikti ir vērts censties. Mēs to esam parādā cilvēkiem, kuri cieš Ukrainā.”

Ukrainas konflikts ir viens no galvenajiem tematiem, kas šodien tiek apspriests Minhenes drošības konferencē. Ja kādam vēl ir šaubas, ka Ukrainā karo Krievijas karavīri, Ukrainas prezidents Petro Porošenko šodien Minhenē demonstrēja Ukrainā atrastās Krievijas karavīru pases. ”Esmu paņēmis līdzi pases un militārās apliecības, kas pieder Krievijas karavīriem un Krievijas virsniekiem, kuri bija pie mums un tās atstāja. Tas ir labākais pierādījums Krievijas agresijai un tās karaspēka klātbūtnei. Mums ir bijušas daudzas preses konferences, kurās visai pasaulei esam stāstījuši par Krievijas virsniekiem un karavīriem, kuri ir apmaldījušies simtiem kilometru attālumā no robežas, bruņojušies ar munīciju, nogalinot manus karavīrus un nogalinot Ukrainas civiliedzīvotājus – desmitus, simtus un tūkstošus,” norādīja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Konferences ietvaros viņš tikās ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, kurš skeptiski vērtē iespējas vienoties ar Krieviju par asinsizliešanas pārtraukšanu Ukrainā, jo savulaik Minskā panāktā vienošanās par pamieru ir izgāzusies.

Baidens uzsvēra, ka Ukrainai ir tiesības sevi aizsargāt no Krievijas un ASV sniegs palīdzību Kijevai: ”Mēs turpināsim palīdzēt Ukrainai nostiprināt drošību, nevis lai veicinātu karu, bet lai atļautu Ukrainai sevi aizstāvēt. Izteikšos skaidri – mēs neticam, ka Ukrainā pastāv militārs atrisinājums. Bet ļaujiet izteikties tikpat skaidri – mēs neticam, ka Krievijai ir tiesības darīt to, ko tā dara.”

Vašingtonā tiek diskutēts par bruņojuma piegādi Ukrainai. Tas uztrauc Eiropas līderus, kuri bažas par iespējamu konflikta saasināšanos gadījumā, ja Ukrainā nonāks ieroči no ASV.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl