“Attīstībai/Par!” un LRA iesniedz vēlēšanu sarakstus. Abas partijas sola jaunas asinis Latvijas politikā

3 komentāri
“Attīstībai/Par!” un LRA iesniedz vēlēšanu sarakstus. Abas partijas sola jaunas asinis Latvijas politikā
Sintija Zandersone/LETA, TV3 Ziņas. Skaties.lv kolāža

Trešdien, 1. augustā, deputātu kandidātu sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un “Attīstībai/Par”.

Abas partijas sola jaunas asinis Latvijas politikā, taču par lokomotīvēm izvirzījušas sabiedrībā zināmus politiķus, kas gadiem bijuši politikas starmešu gaismā. “Attīstībai/Par” cer uz liberāļu balsīm, bet LRA saknes iedzinusi laukos – partijas rindās ir daudzu pašvaldību darbinieki.

Pirmā uz Centrālo vēlēšanu komisiju devās LRA. Mapes ar kandidātu vārdiem nesa kādreizējais “Vienotības” deputāts Edvards Smiltēns – viņš arī Vidzemes apgabala saraksta līderis, premjera amata kandidāts.

“Nemēģinām iekarot Saeimu ar lielu naudu vai rokzvaigznēm. Sarakstā ir kompetenti, pragmatiski cilvēki, kas ir vistuvāk tautai. Līderos ir trīs juristi – es, Ieva Brante, Inga Bite. Kurzemi pārstāv Nellija Kleinberga, Latgalē Juris Viļums,” norāda Smiltēns.

Iepriekšējās vēlēšanās reģionāļus Saeimā faktiski ievilka aktieris Artuss Kaimiņš, taču ātri vien frakciju pameta. Arī kādreizējais apvienības karognesējs Mārtiņš Bondars tagad startē zem “Attīstībai/Par” izkārtnes. Tomēr LRA listē ir vairāk nekā 25 Latvijas pašvaldību vadītāji vai deputāti no Liepājas, Ventspils, Jēkabpils un citām pilsētām.

“Komanda nokomplektēta profesionāli, akcents uz sociālajiem darbiniekiem, juristiem, daudzbērnu ģimeņu jautājumu risināšanu,” norādīja Brante.

Pēcpusdienā sarakstu uz CVK nesa “Attīstībai/Par” pārstāvji. Partija uzņēmusies liberālā spārna ideju aizstāvību, solot “būvēt tiltus pār etniskām, sociālām un ideju plaisām”. Lai arī runāts par jaunu seju iesaistīšanu, vēlēšanās pirmie numuri ir politikā sen zināmi personāži.

“Attīstībai/Par” premjera amata kandidāts Artis Pabriks vēl pagājušā gada nogalē apgalvoja, ka “Vienotību” nepametīs, un viņa pārbēgšana pie “Par” izraisīja citu politiķu smīkņāšanu. Par to Pabriks saniknots.

“Tās ir galīgas muļķības! Cilvēkiem, kas ir opozīcijā man vai kādiem citiem, nav nekā, ko teikt. No vēstures – pat tāds cilvēks kā Vinstons Čērčils ir mainījis partijas. Dēļ valsts, ne jau citas lietas,” norādīja Pabriks.

“Jaunajai Vienotībai” Pabriks paredz 5% barjeras nepārvarēšanu un partiju pametis, jo ilgstoši mēģinot, tā arī nav radis iespēju to reanimēt. Ceturtdien Centrālajā vēlēšanu komisijā savus sarakstus iesniegs divas partijas – “Jaunā Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība, piektdien – “Progresīvie” un “Saskaņa”.

3 komentāri