Atliek tikai spekulēt, vai Gobzema nominēšana bija prezidenta plāns “B”, saka politologs

0 Komentāru

Ja politiķi Rīgas pilī pirmdien būs ieradušies bez premjera amata kandidāta, kuram ir Saeimas vairākuma atbalsts, Valsts prezidents Raimonds Vējonis bija solījis īstenot plānu “B”, kas “partijām varētu nepatikt”.

Šādu kandidātu partijas nepiedāvāja. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, kas noticis ar prezidenta draudiem īstenot plānu “B”. Vējonis uz jautājumiem pirmdien neatbildēja. Tāpēc atliek tikai spekulēt, vai Gobzema nominēšana bija prezidenta plāns “B”, tā saka politologs Filips Rajevskis.

Filips Rajevskis
politologs, SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks

Es domāju, ka plāns “B” ir vienkārši iet tagad cauri premjera kandidātiem. Nu, tad, lai partijas uztur savus premjera kandidātus. Un tad pēc loģikas sanāk, ka nākamais ir Gobzems. Ja Gobzemam nesanāk, tad nākamais Pabriks. Tad pēc Pabrika – Roberts Zīle un tā tālāk. Var būt tas bija tas, ko domāja prezidents kā nekomfortablo situāciju?

Kā vēstīts, Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu nolēmis uzticēt ”KPV LV” premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam.

Valsts prezidents Gobzemam arī dod divas nedēļas laika, lai viņa veidotā valdība iegūtu vairākuma atbalstu, būtu zināmi ministri un jaunās valdības paveicamie galvenie darbi. Prezidents piebilda, ka gadījumā tas neizdosies, tad Gobzema nomināciju atsauks, bet viņš cer, ka partijas spēs panākt vienošanos par jaunas valdības izveidi.

0 Komentāru