Atkritumus Rīgā turpinās izvest trīs uzņēmumi; grafiks un izmaksas nemainās

1 komentārs

Lai Rīgā novērstu krīzi atkritumu apsaimniekošanā, galvaspilsētā stājusies spēkā ārkārtējā situācija. Kā norāda Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR), pēc šā juridiskā risinājuma ir panākta vienošanās, ka galvaspilsētas atkritumus turpinās izvest vairāki uzņēmumi.

Bija paredzēts, ka 15. septembrī mainīsies atkritumu apsaimniekotājs, kad līdzšinējo četru uzņēmumu vietā rīdzinieku atkritumus sāktu izvest tikai viens – kopuzņēmums “Tīrīga”. Taču Konkurences padome (KP) šim uzņēmumam ir liegusi sākt darbu, jo iebilst, ka ar to uz 20 gadiem tiek slēgts gandrīz 700 miljonu vērts līgums, ar ko Rīgā tiktu ieviests monopols.

KP vienlaikus bija likusi pagaidām turpināt darbu līdzšinējiem atkritumu apsaimniekotājiem. Taču, vides aizsardzības ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) ieskatā, neizsludinot ārkārtējo situāciju, tas juridiski nebūtu iespējams. Tāpēc valdība trešdien nolēma, ka Rīgā ir izsludināma ārkārtēja situācija.

Rīgas mērs Oļegs Burovs ceturtdien sacīja, ka darbu turpinās trīs no līdzšinējiem četriem atkritumu apsaimniekotājiem, kuri turpinās izvest visus galvaspilsētas atkritumus.

Lasi vēlSarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem dome ”sadalījusi” arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas

“Paliek tas pats atkritumu izvešanas grafiks un tādas pašas izmaksas. Līgumi paliek iepriekšējie. Un šeit nekas nemainās. Pilnīgi droši varu pateikt, ka no mūsu puses viss ir izdarīts. Speciāli gribējām 12. datumā, lai neatstātu šo visu darbu uz 13. datumu, piektdienu. Un tad svētdien sāks izvest no visas pilsētas atkritumus tādā pašā režīmā,” norādīja Burovs.

Tas gan nenozīmē, ka krīze Rīgas atkritumu apsaimniekošanā ir novērsta pilnībā. Tas tāpēc, ka ārkārtējā situācija, ir tikai pagaidu risinājums. Turklāt konkurences uzraugu lēmumu liegt sākt atkritumus izvest uzņēmumam “Tīrīga” pašvaldības vadība ir apstrīdējusi tiesā, kas lietu sāks izskatīt 23. septembrī.