Atbildīgie ministri Reirs un Seile pat nedomā piekāpties streikojošajiem skolotājiem

3 komentāri
Atbildīgie ministri Reirs un Seile pat nedomā piekāpties streikojošajiem skolotājiem
Foto: LETA

Valdība negrasās piekāpties streikotāju prasībām un papildu līdzekļus izglītības sistēmā gatava ieguldīt tikai, reformējot skolotāju atalgojuma modeli. Šādu pozīciju pauž gan izglītības ministre Mārīte Seile, gan finanšu ministrs Jānis Reirs. Valdības sarunas ar pedagogu organizācijām varētu atsākties aiznākamnedēļ. Tas, protams, ar nosacījumu, ka valdība līdz tam laikam nebūs kritusi.

Lai uzklausītu skolotāju prasības, M. Seile piektdien viesojās pustukšajā Rīgas Juglas vidusskolā. Medijiem tikšanos gan neļāva filmēt, jo ministre vēlējās divpusējas sarunas.

Pēc pusotras stundas ilgas emocionālas tikšanās ministre nostāju nebija mainījusi – pakļauties streikotāju prasībai un ieguldīt naudu atalgojuma modelī, kas noslāņo skolotājus pilsētās un laukos un nenodrošina vienlīdzīgu izglītības pieejamību Latvijas bērniem, būtu nepareizi. Par piekāpšanos streikotājiem neko negribēja dzirdēt arī valdībā sastaptais finanšu ministrs Jānis Reirs.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis gan prognozē, ka beigu beigās valdība arodbiedrībai piekāpsies. Streiks esot iespējams tikai tāpēc, ka Vienotība no M. Seiles novērsusies, atstājot viņu vienu pret skolotājiem. Pēc Ķīļa domām, aktīvāk būtu jāiesaistās vecākiem, no kuriem daudzi šodien nostādīti neapskaužamā situācijā.

Savukārt Juglas vidusskolas direktore pēc sarunas ar M. Seili atzina, ka sagaida lielāku premjerministres un visas valdības iesaisti izglītības problēmu risināšanā. Savukārt M. Seile atzina, – ja valdība pēc budžeta pieņemšanas nekritīs, 7. decembrī nolēmusi tikties ar LIZDA, lai prezentētu ministrijas redzējumu izejai no situācijas.

3 komentāri