ASV eksperti brīdina par Krievijas iebrukumu Polijā

4 komentāri
ASV eksperti brīdina par Krievijas iebrukumu Polijā
AFP/SCANPIX

ASV eksperti brīdina par Krievijas radikalizēšanos un iespējamu iebrukumu Polijā, un ar piesardzību raugās uz ASV prezidenta vēlēšanām, kuras varētu spēlēt būtisku lomu notikumu attīstībā.

Šonedēļ medijus pāršalca ASV bāzētā pētījumu centra ekspertu ziņojums, kurā NATO tiek brīdināts par iespējamu Krievijas iebrukumu Polijā.

ASV eksperti konkrētu iebrukuma laiku neprognozē, taču, norāda, ka tas varētu notikt laikā, kad NATO un Eiropas Savienība ir pievērsusies kādas citas krīzes risināšanai.

Pagaidām gan reāla pamata bažām par iebrukumu neesot, tomēr novembrī gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas Latvijā jāuztver piesardzīgi.

Ojārs Skudra, ārpolitikas eksperts:

Pastāv reāli draudi, ka Krievija, izmantojot kritisku situāciju, varētu pēkšņi pasludināt, ka Krievijas pilsoņu dzīvības ir apdraudētas un ka Krievijai ir jāaizsargā pilsoņu tiesības. Tāds drauds, manā skatījumā, ir reālāks, ja par ASV prezidentu tiek ievēlēts Tramps.

Ar bažām uz gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām skatās arī bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Latvijas prezidente:

Amerikas vēlēšanas mēs nevaram iespaidot. Par to, vai nākamais ASV prezidents būs pasaulei labvēlīgs – par to man, protams, ir bažas, bet diemžēl tur nu neko mēs nevaram darīt.

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa paziņojums, ka ASV viņa vadībā varētu neaizsargāt dažas NATO dalībvalstis, tostarp Baltijas – ja tām grasītos uzbrukt Krievija, izraisījis plašu starptautiskās sabiedrības nosodījumu un bažas par drošību.

Video